Baskonija slavila u Beogradu

U duelu između starih poznanika Baskonije i Crvene Zvezde u Beogradskoj Areni, pobjedu je odnijela ekipa Baskonije, po prvi put u zadnje 4 utakmice rezultatom 63:70 (15:22, 13:15, 20:22, 15:11)

Roddy Buckets

Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu iako su početak meča obilježile dobre odbrane na obje strane.Baskonija je održavala minimalnu prednost do pred kraj četvrtine kada je Zvezda sa nekoliko izgubljenih lopti dozvolila da gosti naprave 7 poena prednosti na kraju prvog perioda.Muke Zvezde u napadu su se nastavile i u drugoj četvrtini, dok je ekipa Sita Alonsa održavala prednost i sredinom druge četvrtine stigla i do dvocifrene prednosti. Nastupio je onda nešto bolji period igre Zvezde koja je uspjela da prepolovi tu prednost ali je Baskonija umjela da odgovori i na odmor se otišlo sa 9 poena prednosti za ekipu iz Vitorije. Oba tima su završila poluvrijeme sa procentom šuta ispod 40%.

Zvezda je podigla intenzitet u odbrani što je domaća publika znala da prepozna ali je Baskonija uspjela da se vrati na dvocifrenu prednost nakon sumnjive četvrte lične greške Dangubića koji je imao odličnu defanzivnu rolu na Adamu Hangi. Zvezda je ponovo napravila seriju gdje je po treći put smanjila prednost na -5, ali je Baskonija ponovo sa 6 vezanih poena stekla dvocifrenu zalihu pred početak zadnje četvrtine.Zvezda je ponovo uz odličnu rolu Gudurića i Simonovića smanjila na -5 sredinom zadnje četvrtine natjerajući trenera Baskonije da pozove timeout.Kao i prethodna 2 puta, Baskonija je odlično reagovala nakon timeouta i do kraja sačuvala prednost.Pokušala je i Zvezda da se vrati ali neuspješno, tako da je rezultat na kraju bio 63:70 za goste.

Najefikasniji u ekipi iz Vitorije za koju je noćas debitovao i Chase Budinger, bili su Roddy Beaubois i Shane Larkin sa po 15 poena, dok se u Zvezdi istakao Marko Gudurić sa 12 a pratio ga je Simonović sa 11 poena.U sledećem kolu, ekipa Baskonije dočekuje Fenerbahče dok Zvezda ide u Kazanj, u goste Uniksu.