Baskonija razbila Darušafaku

Odličnom igrom u drugom poluvremenu izabranici Pedra Martineza ubedljivo slavili protiv Darušafake.

Nakon lošeg starta sezone u Evroligi ekipa Baskonije uspela je da dođe do veoma važne pobede u petom kolu nad ekipom Darušafake rezultatom 82-56.

Početak utakmice je bio veoma neizvestan, gosti iz Turske su imali rezultatsku prednost, međutim Španci su uspevali da se održavaju u utakmici. Sredinom druge četvrtine Baskonija je uspela da pređe u vodstvo i ode na veliki odmor pri rezultatu 82-56.

U nastavku gledali smo dominaciju Martinezovih igrača, Baskonija je već posle par minuta drugog poluvremena stigla do osetne prednosti koju je uspešno održavala do samoga kraja. Na par minuta pre kraja domaći su stigli do najveće prednosti od 29 poena, ali su na kraju igrači Darušafake uspeli malo da smanje zaostatak.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Toko Šengelija sa 13 poena i 6 skokova, zatim Darun Hilard sa 12 poena i Vinsent Poirie koji je meč završio sa dabl dabl učinkom, po 10 poena i skokova. U redovima Darušafake jedini dvocifreni bili su Oguz Savaš i Majkl Erik sa po 12 poena.

Nakon 5 odigranih utakmica, Baskonija ima skor 2-3, dok je Darušafaka ostala na samo jednoj pobedi i četiri poraza.