Baskonija puca po šavovima

Ako je suditi po startu sezone, Neven Spahija je preporodio ekipu Makabija.

Makabi je dosta uspavano ušao u utakmicu, što su gosti iskoristili i stekli početnu prednost(10:16). Tada je nakon jedne loše reakcije u odbrani Baskonije, Pablo Priđioni zatražio minutu odmora, a to kao da je imalo kontra-efekat po njegov tim, s obzirom da je Makabi od tada napravio seriju 13:0 i okrenuo rezultat u svoju korist.

Od tog trenutka, pa sve do sredine treće četvrtine, kada su nakon poena Norisa Kola imali maksimalnih +14(48:34), izabranici Nevena Spahije su izgledali kao ozbiljan tim, spreman za velika dela ove sezone. Ipak, Baskonija se nije predavala, a na krilima Rodriga Buboe i Ilimane Diopa, uz dobru odbranu, stigli su samo na tri poena zaostatka(56:53) nakon 30 minuta košarke.

Gosti su mogli i do velikog preokreta, ali pri rezultatu 66:64, šut za tri poena nije pogodio Luka Vildoza, a na drugoj strani su precizni bili Dešon Tomas i Noris Kol, tako da su bodovi ostali u Tel Avivu. Na kraju, konačan rezultat je bio 74:68.

Makabiju je ovo drugi trijumf iz isto toliko utakmica u Evroligi, a šansu da nastave niz pobeda, imaće sledeće sedmice u svojoj dvorani kada će u Izraelu gostovati Olimpijakos. Baskonija je katastrofalno počela sezonu, a priliku za prvu pobedu u Evroligi će imati na svom parketu u 3. kolu, kada će im gostovati Valensija.

MAKABI – BASKONIJA 74:68 (19:16, 20:14, 17:23, 18:15)

Makabi: Tomas 17, Rol 8, Kejn 4, Tajus 8, Dijabartolomeo 2, Koen 2, Kol 24, Bolden 1, Parahovski 3, Džekson 5

Baskonija: Vildoza 7, Tima 5, Vojtman 4, Euertas 0, Buboa 22, Džening 0, Diop 12, Grendžer 7, Poirier 0, Šengelija 11, Delfino 0