Baskonija prekinula crni niz

Nakon tri uzastopna poraza u Evroligi, Baskonija je pred svojim navijačima savladala Milano rezultatom 87:74 i tako nastavila borbu za plej-of.

Milano je bio egal protivnik većim delom prvog poluvremena, izabranici Jasmina Repeše su još jednom potvrdili da su u usponu forme i da više nikome neće biti lak zalogaj, ali snage i kvalitete za 40 minuta teške borbe u “Fernando Buesa Areni”, nisu imali. Prelomni trenutak se desio početkom treće četvrtine, pri rezultatu 46:42 usledila je serija 10:0 domaćina, a povratka za goste više nije bilo. Konačan rezultat je bio 87:74.

Kim Tili je sa 19 poena bio najbolji u svojoj ekipi, a pratili su ga Ilmane Diop sa 18, kao i odlični Šejn Larkin koji je zabeležio dabl-dabl učinak, 13 poena i 11 asistencija. U poraženom sastavu su se istakli Riki Hikmen, Andrea Ćinćarini i David Paskolo, sva trojica su utakmicu završila sa 11 poena.

Baskonija je nakon ovog susreta zadržala poziciju koja vodi u doigravanje Evrolige. Izabranici Sita Alonsa sada imaju omjer od 13 pobeda i 11 poraza, a u narednom kolu im predstoji teško gostovanje u Istanbulu kod Fenerbahčea. Što se tiče Milana, oni već odavno nemaju nikakve šanse za plasman u plej-of, a u narednoj rundi takmičenja će odmeriti snage sa Makabijem u Tel-Avivu. To će biti duel dve otpisane ekipe.