Baskonija odnijela pobjedu iz “Blaugrane”

U španskom derbiju u Blaugrani, slavila je ekipa Baskonije protiv Barselone rezultatom 79:93, i time nagovjestili izlazak iz krize rezultata u zadnjih par kola.

Navarro

Gosti su dobro počeli utakmicu i nakon prvog koša Barselone, napravili su u naredna 4 minuta seriju 11-0 pa je Barcokas bio prinudjen da zove timeout.Probudila se Barsa nakon toga i zaigrala bolje u oba smjera što je dovelo do izjednačenja.Do kraja prvog perioda igralo se koš za koš ali su gosti bili uspješniji za 1 poen.Oba tima su nastavila da razmjenjuju koševe ali je Baskonija uspjela da se na 3 minuta prije kraja odvoji na 7 poena razlike.Vezenkov je uzvratio za domaće sa 7 vezanih poena i ponovo izjednačio rezultat.Nakon toga je uslijedila serija trojki gostiju, koji su trojkama Rodriga Buboe i Hange uspjeli da nprave prednost od 10 poena na poluvremenu.

Nastavile su se muke Barselone i u drugom poluvremenu, pa su se gosti nakon trojke Budingera i tehničke Barcokasa “odlijepili” na 17 razlike.Barselona je pokušala u par navrata da se vrati na jednocifrenu razliku ali im to nije pošlo za rukom nakon nekoliko posjeda gdje je ekipa djelovala izgubljeno u oba smjera pa je Baskonija otišla na 20+ poena prednosti na kraju treće četvrtine što je izazvalo brojno negodovanje navijača u “Blaugrani” i napuštanje hale na kraju trećeg perioda.Do kraja je Baskonija rutinski zatvorila utakmicu i zasluženo slavila 14 razlike nakon što su domaći uspjeli da malo ublaže poraz.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Larkin sa 18 i Budinger sa 15 poena, dok se u ekipi Barselone istakao Rice sa 15 poena a pratio ga je Vezenkov sa 14 pogodaka.