Baskonija odnijela bodove iz Istanbula!

Fenerbahče je poražen pred svojim navijačima od Baskonije koja je pokvarila rođendan Željku Obradoviću i slavila rezultatom 74:79

Fenerbahče je na krilima Bogdana Bogdanovića odlićno otvorio utakmicu ali su se gosti na vrijeme konsolidovali i zadržali rezultatski priključak.Utakmica je opravdala epitet derbija pa se igralo koš za koš većinom prvog poluvremena, uz minimalne prednosti obje ekipe.Na kraju je bolji šut za 3 poena u završnici druge četvrtine donio blagu prednost gostima iz Španije

.Baskonija se na početku drugog perioda odvojila na dvocifrenu razliku ali su utakmicu u neizvjesnost vratili Bogdanović i “džoker” Mahmutoglu.Četvrta četvrtina protekla u znaku Baskonije koja je na početku došla ponovo do dvocifrenog “plusa”Na kraju je u neizvjesnoj završnici Buboa trojkom otklonio sve sumnje o pobjedniku.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Larkin sa 19 i Rafa Luz sa 10 poena dok Fenerbahčeu je bilo nedovoljno 26 poena Bogdanovića a jedini dvocifreni pored njega bio je još Datome koji je dodao 10 koševa.