Baskonija diše za vratom Fenerbahčeu

Bamberg nije pružio otpor Baskoniji u Nemačkoj. Izabranici Sita Alonsa su pregazili “Nemce”, a konačan rezultat je bio 71:96.

Šejn Larkin je sa dve trojke u prva dva napada gostiju, ispostaviće se kasnije, rešio utakmicu. Već nakon tri minute košarke, Baskonija je imala dvocifrenu prednost, a domaćin do kraja susreta više nije prišao na jednocifren zaostatak. U utakmici bez rezultatski neizvesnosti, nakon 40 minuta košarke, na semaforu je pisalo 71:96.

Čejs Badindžer i Šejn Larkin su predvodili svoju ekipu do pobede. Obojica su imali 17 poena, a veliki doprinos u pobedi je imao i Tornike Šengelija sa 16 poena. U poraženom sastavu, najbolji je bio Džerel MekNil sa 14 poena.

Ovim trijumfom, Baskonija je prišla na samo jednu pobedu zaostatka iza Fenerbahčea na tabeli Evrolige, a treba napomenuti da “Španci” imaju bolji međusobni skor od izabranika Željka Obradovića. Bambergu je ovo bio 18. poraz, a u narednom kolu ih očekuje gostovanje u Milanu. Baskonija će juriš na četvrtu poziciju i prednost domaćeg parketa u plej-ofu nastaviti pred svojim navijačima za dva dana, kada će ugostiti Panatinaikos.