Barselona otežala Zvezdin put do plej-ofa

Tim Dejana Radonjića je odigrao u Kataloniji najslabiju utakmicu u sezoni, Barselona je pobedila Zvezdu rezultatom 67:54.

Od samoga početka se videlo da igračima u crveno-belom dresu nedostaje energije i žara po kojem su bili prepoznatljivi tokom čitave evroligaške sezone. Iako Jorgos Barcokas nije mogao da računa na suspendovanog Antu Tomića i nekolicinu povređenih igrača, Barselona se pre dva dana mnogo manje potrošila od Zvezde u 27. kolu Evrolige.

Prvo poluvreme je obeležio loš napad obe ekipe, domaći sastav je bio preciznije van linije 6,75m i otišao na veliki odmor sa prednošću od tri poena(32:29). Pitanje pobednika je rešeno početkom treće četvrtine. Stratos Perperoglu je upisao sedam poena za dva minuta, nakon toga je usledila trojka Viktora Klavera za 42:31, nešto kasnije su u šutu za tri poena precizni bili, prvo Bred Oleson, a onda i Peteri Kopenen za nedostižnih 14 razlike(50:36). Do kraja susreta gosti nisu došli u priliku za povratak, na kraju je bilo 67:54.

Stratos Perperoglu je sa 17 poena predvodio Barselonu do trijumfa, a istakao se i Peteri Koponen sa 13 poena. Kod Zvezde niko nije imao dvocifren učinak. Po 8 poena su skupili Luka Mitrović, Čarls Dženkins i Nejt Volters.

Barseloni je ovo bila 11. pobeda u Evroligi, a šansu za novi trijumf će imati u svojoj dvorani protiv Makabija sledeće sedmice. Zvezda je ovim porazom zakomplikovala sebi situaciju u borbi za doigravanje. S obzirom da je Darušafaka nešto ranije danas pobedila Galatasaraj, izabranici Dejana Radonjića će ostvariti plasman u četvrtfinale pre poslednjeg kola, samo pod uslovom da pobede Uniks u Beogradu, a Darušafaka izgubi od Brozea u Bambergu u narednoj rundi takmičenja.