Barselona nemoćna u “OAKI”

Dugi niz godina gledali smo Ćavija Paskvala na klupi Barselone. Nekadašnji asistent Duška Ivanovića, nasledio ga je kao šef struke katalonskog giganta, ali danas, borio se protiv njih. Atinjani su odigrali još jedan sjajan, čvrst susret i osvojili pobedu u OAKA Areni 71:65 (15:13, 21:16, 18:17, 17:19)što ih stavlja u još povoljniju poziciju pred plej of.

Od samog starta je domaći tim preuzeo vodjstvo i definitivno nije želeo da je ispusti. Janis Burusis je bio sjajan, zabeležio je pet vezanih poena za svoj tim, koji je pored pet poena imao i dva skoka, po jednu ukradenu loptu i asistenciju. U drugom kvartalu, domaći tim je samo pojačao prednost i na odmor se otišlo rezultatom 36:29. Kej Si Rivers je na poluvremenu imao osam postignutih poena, Kris Singlton 7, a isto toliko je imao i Janis Burusis, koji je nakon dva minuta u ovom delu meča otišao na zasluženi odmor. Što se tiče izabranika Jorgasa Barcokasa, Džastin Doelman je na poluvremenu imao 11 poena, a poslednjih šest poena Barse u ovom delu meča bili su upravo njegovo delo.

basketplus.gr

Treća četvrtina se završila, a Panatinaikos je i dalje držao svoju prednost, a Nik Kalates je veći deo ovog kvartala proveo na klupi. Što se tiče treće deonice, nije se igralo u serijama, a završena je minimalnom pobedom domaćina, 18:17, pa su ušli u poslednjih deset minuta sa prednošću od osam poena. Barselona je odlično počela, serijom 8:1 i delovalo je da Katalonci mogu do preokreta i velike pobede u sred Grčke. Medjutim, požrtvovani Burusis i Singlton nisu dozvolili da nešto prodje mimo planiranog. Zeleni su na kraju slaviji rezultatom 71:65. Što se tiče gostiju, Doelman i Faverani su bili najefikasniji u redovima svoje ekipe. Iako je Doelman ostao na 11 poena iz prvog poluvremena. Skupo plaćeni Viktor Klaver, odigrao je još jedan slab meč. Završio je susret sa svega pet poena uz dosta grešaka u završnici, a sigurno će pamtiti promašeni zicer na plus dva za Panatinaikos nekih četrdesetak sekundi pre kraja. PAO je učvrstio svoju poziciju na tabeli, a Barsi je put u 8 najboljih dodatno otežan.