Bajern “uništio” Darušafaku 116:70!

Izabranici Dejana Radonjića nemilosrdni prema gostima iz Turske. Najubedljivija pobeda Bajerna u Evroligi!

Otvorili su igrači Bajerna dobro utakmicu i posle svega 3 minuta igre imali dvocifrenu prednost, ali je nisu uspeli zadržati do kraja prve četvrtine. Pre svega preko Evansa i Erica, gosti se se vratili u rezultatski egal i prvu deonicu završili sa 4 poena zaostatka (21:17). Ono što se desilo u naredna dva perioda, igrači Darušafake verovatno žele da što pre zaborave. Za dvadeset minuta Bajern je sasuo 66 poena u koš turske ekipe, i već tada se znalo da će to biti potpuni debakl Darušafake u Minhenu. Statistički parametar u vidu 70% uspešnosti za šut van linije 6.75 sa čak 18 pogođenih trojki, gosti nikako nisu mogli nadomestiti. Iako je Darušafaka u potpunosti nadskočila domaće u napadu (17:6), sa 10 izgubljenih lopti za dve samo četvrtine, nije se moglo do značajnije boljeg rezultata. Nakon što je posle treće četvrtine rezultat glasio 87:50, poslednja deonica je samo mogla dati odgovor na pitanje koliko težak poraz će Darušafaka pretpreti u Minhenu protiv Bajerna.

Dejan Radonjić je još jednom pokazao zašto je jedan od najperspektivnijih trenera u Evroligi i koliko dobar posao radi sa Bajernom, koji nakon 6.kola ima učinak od 3 pobede i isto toliko poraza i nalazi se na deobi poslednjeg mesta koje vodi u plej-of.

Najefikasniji u redovima Bajerna bili su Booker sa 18 poena, Đedović je dodao 16, koliko i Koponen. Vladimir Lučić je završio jednu od najlošijih njegovih partija ove sezone sa svega 8 poena, Jović je ubacio 4 ali uz 7 asistencija, dok je Dangubić uz 4 skoka upisao i 6 poena.

U gostujuću ekipu su predvodili Evans sa 20 poena uz 8 skokova, dok je Eric je meč završio sa 9 poena, i 6 skokova.

Kratak pregled utakmice možete pogledati u video zapisu ispod.