Bajern u sve težoj poziciji, Fener lako uz Bjelicu

Panatinaikos- Bajern Minhen 87-72

Ekipa Duška Ivanovića nastavlja da melje u Atini svoje protivnike. Pešićev Bajern od početka gotovo da nije imao šanse.

mozzartsport.com

Sa ovom pobedom Pao se nalazi na drugom mestu grupe C sa skorom 5-2, dok se Bajern nalazi na poslednjem zajedno sa Turovom sa skorom 1-6.
Najbolji u redovima zelenih bili su Mavrokefalidis (16p), AJ Sloter (17p) i Vladimir Janković(13p). U ekipi Bajerna dobri su bili Robin Bencing i Bo Mekejleb sa 14 odnosno 15 poena. Srpski predstavnici u ekipi iz Minhena nisu blistali. Savanović je postigao 13p, Micić 7p a Štimac 5p.
Bajern i dalje ostaje u igri za plasman u Top 16, ali za taj uspeh bice potrebno daleko bolje izdanje u narednim utakmicama. Naredno kolo biće odlučujuće za sudbinu tima iz Minhena kada se sastaju sa EA7.
Spec.
Deo navijača grčkog velikana zviždao je u toku minuta ćutanja za tragično nastradalog Marka Ivkovića. Sraman potez dela navijača koji svojim ponašanjem pokazuju da nisu dostojni tako velikog kluba čije boje podržavaju.

Barselona – EA7 84-80

Dobar meč viđen je u Kataloniji, gde je Emporio Armani bio blizu iznenađenja i pobede nad favorizovanom Barselonom. Ekipa iz grada mode je prvo poluvreme odigrala odlično, i imala je 6 poena prednosti na poluvremenu. Treće četvrtina poslužila je Barsi za dostizanje razlike. Utakmica je bila neizvesna do samog kraja kada je Barselona ipak savladala protivnika u efikasnoj poslednjoj četvrtini koju je dobila 27-24.
Ante Tomić je predvodio katalonskog giganta sa 18 p, a odličnu partiju pružio je i Mario Hezonja sa 13p. Kod manekena najbolji su bili Danijel Heket sa 21p i Semjuels sa 16p.

Fenerbahče – Turov 89-74

Nemanja Bjelica odigrao je još jednu neverovatnu utakmicu ove sezone. Sa 16 poena, 10 sk, i 2 as. Predvodio je istanbulski tim do lakog trijumfa nad poljskim predstavnikom. Bogdananović je odigrao solidan meč i postigao je 9 poena. Gaudlok je dodao 21 poen.
Tim Turova predvodio je Nemanja Jaramaz sa 15 poena. Dobar je bio i Moldovanu sa 16 poena.