Bajern slavio protiv Žalgirisa

Bajern Minhen je u okviru dvanaestog kola dočekao Žalgiris i savladao ih na domaćem terenu.

Utakmicu je dobro otvorio Brendon Dejvis koji je vezao 6 poena za vodstvo svoje ekipe, ali se ekipa Bajerna ubrzo vratila pogocima Jovića i Đedovića. Bajern je od tog momenta preuzeo kontrolu utakmice i preko Koponena i Derika Vilijamsa samo povećao prednost. Prva četvrtina je obilovala izgubljenim greškama i kadrovima trenera gostiju Šarunasa Jasikevičiusa koji se crveni i dere na svoje igrače. Drugu četvrtinu je ovaj put bolje otvorio Bajern, odnosno nekadašnji drugi izbor drafta Derik Vilijams koji je vezao 8 poena, ali su Milaknis i Vesterman održavali svoju ekipu u životu. Njima dvojici se pridružio i Grigonis, ali se on u jednom napadu okliznuo i povrijedio. Vilijamsu su se u rešetanju koša pridružili ponovo Jović i Đedović, pa je njihova prednost rasla i do +12. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Bajerna 46:38.

Treća četvrtina je u potpunosti pripala ekipi Žalgirisa, koji se totalno vratio u igru, preko već pomenutih Dejvisa i Vestermana, a ovaj put im je pomagao Eron Vajt ss nekoliko lijepih pogodaka. Prednost iako se istopila nije nestala i najveća zasliga za to ide Lučiću koji je pogodio nekoliko bitnih šuteva u trećoj četvrtini. U posljednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 63:61 u korist Bajerna, ali su zahvaljujući 4 poena Vajta prešli u vodstvo košarkaši Žalgirisa. Ta prednost nije dugo potrajala, jer su za kratak vremenski period Lo i Vilijams napravili seriju 10:0. Ostatak utakmice se uglavnom svodio na pokušaje košarkša Žalgirisa da stignu razliku, a svaki put kad bi im to pošlo za rukom, neko bi iz Bajerna pogodio neki skoro pa nemoguć šut. Bajern je na svom terenu na kraju slavio 88:84.

Najbolji u Bajernu je bio Vilijams sa 25 poena, Đedović, Lučić i Jović su dodali po 11.

Za Žalgiris u odsustvu Voltersa je ponovo najbolji bio Dejvis sa 20 poena, a Vesterman je dodao 19.

Bajern je poslije ove pobjede na omjeru 6:6, a Žalgiris poslije poraza na 5:7.