Armija projurila Beogradom!

Košarkaši Crvene Zvezde su u beogradskoj, “Kombank Areni” dočekali moskovski CSKA pred nekih 13000 gledalaca. Trijumf je pripao gostujućem sastavu, koji je bez većih problema savladao srpskog šampiona rezultatom 59:85 (10:22, 17:22, 7:21, 25:20).

Još od prve deonice je CSKA stavio do znanja svima ko je favorit u ovoj utakmici. Nakon deset minuta košarke su imali prednost 22:10 i do poluvremena su samo održavali prednost. Pokušavali su crveno-beli da se vrate u meč, ali im šut jednostavno nije išao, a propustili su i nekoliko prilika za 2+1 situaciju, pa i ne čudi prednost moskovljana od 17 razlike na poluvremenu, kada je pisalo na semaforu 44:27. Iako je Tejlor Ročesti imao dobrih 13 minuta, u kojima je postigao 9 poena, jednostavno nije imao adekvatnu podršku saigrača. Na drugoj strani, Kajl Hajns se istakao sa 11 poena, dok su Higins, Voroncevič i Ćaćo Rodrigez dodali po 6. Ono što je bilo najupečatljivije, bilo je da su čak četiri igrača Zvezde imala negativan indeks: Lazić -5, Feldin -6, Dobrić -2 i Dangubić -1.
Drugo poluvreme je počelo poenima Kajla Hajnsa iz ofanzivnog skoka, a nakon odbranjenog napada, CSKA je opet poentirao, ovoga puta preko Nanda de Koloa. Razlika je ubrzo prešla i 20 poena, ali podrška najvernije publike nije izostala. Bezidejno je izgledala Crvena Zvezda u ovom trećem kvartalu, a jedino je Apić bio bez minuta, dok se za taj period CSKA “podigao” na plus 30. CSKA je ubacio 21 poen u ovom delu utakmice, dok je domaćin ubacio svega sedam. U prvoj polovini poslednje deonice, postignuto je samo 15 poena, a od ukupno 15, Zvezdinih je bilo 11 poena, pa se razlika koliko-toliko ublažila. Izabranici Dimitrisa Itudisa su samo održavali razliku i praktično “odradjivali” svoj deo posla, pa su utakmicu bez većih problema dobili rezultatom 85:59, a najistaknutiji pojedinci su bili Dekolo sa 16, Hajns sa 13 i Higins sa 12 poena, odnosno Tejlor Ročesti sa 15 i Džejms Feldin sa 12 poena.