Armani slavio nakon velikog povratka u penal završnici!

Nakon velikog povratka ekipa Armanija je slavila protiv Darušafake rezultatom 89:87, druga pobjeda ove sezone na sličan način protiv istog rivala.

Armani je otvorio serijom 5-0 ali su brzo uzvratili gosti.Brz tempo utakmice obilježio je početak utakmice, uz nekoliko lijepih poteza mladih Žižića i Fontechia.Oba tima su do kraja prvog perioda nastavila da šutiraju u visokim procentima ali je Dačka nakon prve četvrtine stigla do prednosti od 4 poena.Odvojila se ekipa Darušafake ponovo na 8 poena razlike ali su domaći ponovo uzvratili serijom od 5-0.Nakon faula u napadu Kalnietisa, Repeša je burno reagovao što je uslovilo njegovu tehničku, pa je to dalo krila gostima koji su iskoristili taj period da ostvare dvocifrenu prednost, najveću dotad.Dačka je uspjela da zadrži prednost i čak je i uveća pred kraj na maksimalnih 13 razlike.

Gosti su otvorili treću četvrtinu sa 2 trojke i podigli prednost na 19 poena i nakon samo 50tak sekundi morao je Repeša reagovati timeoutom.Gosti su nastavili da napadaju preko raspoloženog Žižića dok Armani nije uspjevao da nađe ritam u napadu.Prednost gostiju dostigla je i 25 poena polovinom trećeg perioda.Uspio je u nastavku Armani da ubrza igru i serijom prepolovi prednost Dačke i dođe na “samo” 12 razlike na kraju trećeg perioda.Nastavila se brza igra i u četvrtoj četvrtini pa je Armani uspio da dođe i do “minus pet” preko odličnog Paskola koji je bio ključni igrac ovog povratka Armanija.Kruno Simon je ušao u svoju “zonu” i sa 8 brzih poena od čega 2 trojke doveo Armani na jedan posjed razlike, a Pascolo donosi izjednačenje na 3 minuta prije kraja.Domaća ekipa je uspjela i da dođe do vođstva od 3 poena na 40 sekundi prije kraja.U penal završnici bolje su se snašli igrači Armanija i nakon promašenih bacanja Wannamakera slavila nakon velikog povratka.

Najefikasniji u ekipi domaćih bili su 2 ključna igrača za ovaj povratak Kruno Simon i Davide Pascolo sa 15 poena, dok je u Darušafaki najviše poena imao Wanamaker sa 20 a pratio ga je Bertans sa 18 poena.