Darušafaka odličnom odbranom srušila Zvezdu

Crveno-beli nisu iskoristili prvu meč loptu za prolaz u plej-of fazu Evrolige. Darušafaka je zahvaljujući odličnoj odbrani u drugom poluvremenu izvojevala pobedu od 61:80. Statistički podaci večeri su broj izgubljenih lopti Zvezde (19) i broj ukradenih lopti turskog tima (14). Pobednički tim su predvodili Vilbekin sa 19 poena i 5 asistencija, Gordon sa 14 poena, 6 asistencija i 4 ukradene lopte i Bjelica sa 13 poena i 6 skokova. U Zvezdi su dvocifreni bili Miler sa 18 poena i 7 skokova i Dangubić sa 14 poena.

Prvu polovinu prve četvrtine obeležili su na jednoj strani Miler sa 7 i Gordon na drugoj sa 8 poena. Darušafaka je zahvaljujući dobroj odbrani i pogođenim trojkama imala minimalnu prednost od 10:11. Crveno-beli su takođe pogodcima za tri dobro otvorili utakmicu i poveli sa 8:2, ali su ih izgubljene lopte koštale gubitka prednosti. U nastavku utakmice viđen je obračun na centarskim pozicijama između Erdena i Cirbesa. Saigrači iz spoljne linije odradili su bolji posao u upošljavanju nemačkog centra, pa je Zvezda prvi period završila sa pednošću od 20:15.

U veoma brzom ritmu kojim je počela druga četvrtina obe ekipe su pravile greške u napadu i postizale poene iz kontri, polu-kontri i prodora. Nezadovoljan nekim rešenjima svog tima u napadu Mahmuti je zatražio tajm-aut pri rezultatu 28:24. U narednih nekoliko napada obe ekipe su imale vrlo loša rešenja u ofanzivi, pa se rezultat nije menjao. Darušafaka je uspela zahvaljujući dobroj unutrašnjoj igri u napadu da preokrene do kraja poluvremena na 34:35. Zvezda nije imala rešenja za Bjelicu pod košem i Aldemira koji se dobro otvarao iz pik end rola. Crveno-beli su u napadu pogađali spolja, ali nisu lako uspevali da spuste loptu u reket protivnika.

Crvena Zvezda je zahvaljujući poenima iz prodora i pogodcima za tri poena uspela da preokrene rezultat u svoju korist. Dobre minute imali su Dangubić i Miler. Darušafaka je loptu spuštala na Erdena koji je nadigrao Cirbesa, ali je ulaskom Štimca njegova dominacija u reketu neutralisana. Mahmuti je pri rezultatu 48:43 zatražio tajm-aut. Odličnom odbranom Darušafake i očajnom organizacijom napada crveno-belih, rezultatsko klatno se ponovo pomerilo na stranu turskog tima. Skoro sve poene u ovom delu meča igrači Darušafake su postigli iz kontre i pred poslednju četvrtinu imali prednost od 49:55.

I u poslednjoj četvrtini Zvezda je imala velike probleme u napadu, dok je Darušafaka nastavila sa dobrom odbranom. Pogodcima sa polu-distance, iz prodora i kontre turski tim je uvećao prednost na 52:63. Jedine poene Crvena Zvezda je zabeležila iz trojke Gudurića pod faulom, pa je Radonjić morao da zatraži tajm-aut. U nastavku meča nastavila se loša igra crveno-belih u oba smera. U napadu su tek s vremena na vreme individualnim naporima stizali do poena, dok su odbrani primali poene iz svih pozicija. Darušafaka je pogađala za tri, iz igre dva na dva, kontre i prodora za ubedljivu pobedu.