Bogdan vodio Fenerbahce do pobjede protiv Lokomotiva

Košarkaši Fenerbahce-a pobijedili su večeras na gostujućem parketu ekipu Lokomotiva rezultatom 52:55 (13:17, 12:13, 19:13, 8:12) u derbiju 10. kola Top 16 faze Evrolige.

Izabranici Željka Obradovića bili su za nijansu bolji večeras u generalno neefikasnoj utakmici u kojoj je postignuto jedva preko 100 poena.

Pobjednik se nije znao do posljednjeg sekunda, a Lokomotiva je imala čak tri šuta za tri poena koji bi im donijela produžetak, ali neprecizni su bili Janning, Broekhoff i Claver.

Na blizu dva minuta do kraja utakmice Delaney je pogodio trojku za vodstvo Lokomotiva 50:48. Na drugoj strani istom mjerom vraća večeras odlični Bogdanović. U narednom napadu Delaney pogađa šut sa poludistance za ponovno vodstvo domaćina. Međutim, Dixon je na drugoj strani bio precizan za tri poena, za vodstvo gostiju 52:54. Randolph je na pola minute do kraja utakmice bio fauliran, ali nije bio precizan sa linije slobodnih bacanja, ali njegovi saigrači uspijevaju izboriti ofanzivni skok, u nastavku akcije Delaney je pokušao za tri poena ali nije bio precizan, nakon čega loptu osvajaju gostujući igrači. U želji da uđu u penal završnicu, igrači Lokomotiva prave faul nad Datomeom, a ovaj pogađa biva polovičan sa linije slobodnih bacanja za 52:55. Lokomotiv je imao šansu da dođe do produžetka ali Janning nije bio precizan sa distance, igrači Lokomotiva skaču, lopta dolazi do Broekhoffa koji pokušava za tri, ali ni on nije bio precizan. Ni tu nije bio kraj, lopta je došla do Clavera koji je iz očaja u posljednjoj sekundi pokušao da pogodi, ali ni on nije bio precizan.

Bogdan Bogdanović je bio najraspoloženiji u pobjedničkom timu sa 17 postignutih poena, dodavši i pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu, za ukupni indeks vrijednosti 20.

Dvocifreni igrač bio je još samo Luigi Datome koji je postigao 10 poena a dodao je i osam skokova.

Nikola Kalinić, bivši igrač Crvene zvezde je za blizu 10 minuta na parketu postigao dva poena, te upisao i po jedan skok i ukradenu loptu.

U domaćoj ekipi najbolji su bili Malcolm Delaney i Victor Claver sa po 12 posignutih poena. Delaney je dodao i pet asistencija i i četiri skoka, ali je imao i četiri izgubljene lopte.

Ovom pobjedom Fener se učvrstio na prvom mjestu sa omjerom 9/1, dok se Lokomotiv trenutno nalazi na drugom mjestu sa omjerom 7/3.