Darussafaka pobijedila Crvenu zvezdu u neizvjesnoj završnici

Darussafaka je na domaćem terenu pobijedila Crvenu zvezdu u neizvjesnoj završnici rezultatom 69:66 (21:19, 20:18, 14:17, 14:12) u utakmici šestog kola TOP 16 faze Evrolige, te tako upisala prvu pobjedu u ovom dijelu takmičenja. Lazić i Jović nisu uspjeli Zvezdi izboriti produžetak.

Utakmica je odlučena u posljednjem minutu kada Ender Arslan postiže trojku iz trećeg napada za 69:66, nakon što je Darussafaka dva puta skočila u napadu. Napad prije toga, Maik Cirbes je imao dva slobodna bacanja, ali je oba promašio.

Branko Lazić u narednom napadu kraja promašuje iz prodora, Darussafaka bilježi timski skok. Međutim u narednom napadu Jamont Lucas baca loptu u aut i na taj način pruža još jednu šansu Zvezdi da izbori produžetak. Posljednji napad Zvezde nije išao tečno, pa je Lazić u posljednjim sekundama morao iz neizgrađene situacije da pokuša za tri poena, ali nije uspio da pogodi. Stefan Jović dolazi do ofanzivnog skoka i namješta se za šut za tri poena, ali i njegov šut je završio na obruču, za prvu pobjedu Darussafake u TOP 16 fazi Evrolige.

Utakmica je bila čvrsta, tvrda na mali broj poena. Obje ekipe su igrale dobru odbranu, ali su igrači Darussafake iskoristili propuste beograđana u posljednjim minutima utakmice. Crveno-bijeli su napravili ogroman broj grešaka u napadu, pa se poraz mogao i očekivati.

Zvezda se vraća iz Istanbula sa trećim porazom u TOP 16 fazi, iako su vrlo lako mogli da se vrate sa omjerom 4-2, jer su izabranici Dejana Radonjića imali kontrolu nad situacijom i ispustili još jednu pobjedu u Istanbulu, slično kao što su uradili na početku TOP 16 faze u utakmici protiv Efesa.

Najistaknutiji u pobjedničkom timu bio je centar Semih Erden sa 14 postignutih poena i 6 skokova. Dvocifreni su bili Ender Arslan i Mehmet Yagmusa sa po 10 postignutih poena.

U Zvezdinom sastavu najraspoloženiji je bio Tarence Kinsey sa 16 postignutih poena. Dvocifren je bio još samo Vladimir Štimac sa 11 poena.

Njemački centar Maik Cirbes, najbolji igrač Zvezde u dosadašnjem dijelu sezone je odigrao lošu utakmicu, iako je postigao osam poena, imao je pet izgubljenih lopti, uz četiri lične greške zbog kojih je većinu utakmice proveo na klupi.

Maksimalna prednost Darussafake bila je pet poena (44:39 u 22. minutu), a najveća razlika u korist Zvezde bila je poen veća (6:12, pa 13:19, u 7. minutu).

Darussafaka je i pored očajnog izvođenja slobodnih bacanja (20 od 32) uspjela da savlada srpskog i regionalnog šampiona.

U narednom kolu Crvena zvezda na domaćem parketu dočekuje zarebačku Cedevitu, dok Darussafaka gostuje u Kubanu Lokomotivu.