Real Madrid nadigrao Olympiacos

Real Madrid je večeras na domaćem terenu savladao Olympiacos rezultatom 84:72 u petom kolu Top 16 faze Eurolige. Ključni faktor pobjede bila je odlična odbrana Reala, te odlična partija Sergia Llulla koji je postigao 18 poena.

Utakmica je otvorena boljom igrom Reala koji nakon tri minuta igre ima prednost od pet poena razlike, bilo je 8:3. Olympiacos je zaigrao bolju odbranu te vraća utakmicu u egal, pa čak i prelazi u vodstvo nakon odigrane prve četvrtine. Nakon deset minuta na semaforu je stajao rezultat 17:19.

Tokom druge četvrtine igralo se koš za košem, na tri minute do kraja poluvremena trojkom Hacketta Olympiacos odlazi na 29:33, poslije čega trener Reala Pablo Laso traži time-out. Nakon minute odmora bolja igra igrača Reala koji do kraja poluvremena pravi seriju 12:2. Felipe Reyes je postavio konačan rezultat na poluvremenu 41:35.

U trećoj četvrtini Real igra još jaču odbranu a u napadu igraju dobro. Sredinom četvrtine Real veže tri trojke zaredom i dvojku za 16 poena razlike, 56:40. Do kraja četvrtine igrači Olympiacosa su pokušali da dostignu razliku, ali im nije uspijevalo, nakon 30 minuta igre bilo je 63:48.

Do kraja utakmice su igrači Reala igrali maksimalno, ne prepuštajući ništa slučaju, pa je tako Sergio Llull sa postignute dvije vezane trojke otišao na maksimalnih +19, bilo je 74:55, nakon čega trenera Olympiacosa traži time-out. Poslije minute odmora gosti vežu  šest poena i prinuđuju trenera Reala da traži time-out. Nakon minuta odmora, Andres Nocioni postiže trojku za mirnu završnicu. Do kraja utakmice Olympiacos je upristojio svoj poraz, te je konačan rezultat bio 84:72.

Najistaknutiji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je Sergio Llull sa 18 postignutih poena i sedam asistencija. Dvocifreni su bili još Gustavo Ayon, Sergio Rodrigues i Felipe Reyes sa po 11 postignutih poena, dok je Andres Nocioni dodao 10.

U sastavu Olympiacosa najbolji su bili Daniel Hackett i Othello Hunter sa po 14 postignutih poena, Hunter je dodao i 11 skokova. Dvocifren je bio još samo Ioannis Papapetrou sa 12 postignutih poena.

Nikola Milutinov je za nešto manje od 13 minuta provedenih na terenu postigao šest poena, te dodao četiri skoka.

Real je ovom pobjedom došao na omjer 3/2 nakon pet kola Top 16 faze Eurolige, dok je Olympiacos na omjeru 2/3.

U narednom kolu Real Madrid dočekuje Laboral Kutxa, dok u goste Olympiacosu dolazi Khimki.