Lokomotiv Kuban fantastičnim finišom utakmice savladao PAO

Lokomotiva Kuban iz Krasnodara je na domaćem terenu pobijedila Panathinaikos rezultatom 76:67  (22:22, 16:17, 15:12, 23:16) u četvrtom kolu Top 16 faze Evrolige. Dontaye Draper je postigao 20 poena,  u posljednja tri minuta postigao tri trojke za zasluženi trijumf domaćina.

Utakmica je odlučena u posljednja tri minuta kada pri rezultatu 64:64 kreće uragan Lokomotive koja preko Drapera i Delaneya postiže do kraja utakmice četiri trojke, dok Panathinaikos našeg Saše Đorđevića uspijeva postići samo tri poena.

Utakmica je bila  čvrsta, tvrda sa dosta preokreta na relativno mali broj poena u kojoj je Lokomotiva imala fantastičan finiš utakmice.

Lokomotiva je timski odigrala odličnu utakmicu, šutirali su trojke 13 od 26, za dva poena su pogodili 12 od 28 puta,  imali 20 asistencija. Panathinaikos je za dva poena šutirao 15 od 28,  za tri poena devet od 26 i imali su 19 asistencija.

Najzaslužniji za pobjedu bio je Amerikanac sa hrvatskim pasošem Dontaye Draper koji je postigao 20 poena, trojke je šutirao šest od osam, a dodao je i tri asistencije. Dvocifreni su bili još Malcolm Delaney sa 14 poena, pet skokova i šest asistencija, Anthony Randolph je dodao 11 poena.

U ekipi Panathinaikosa najefikasniji je bio James Feldeine sa 13 postignutih poena i pet asistencija. Dvocifreni su bili još Antonis Fotsis i Vladimir Janković sa po 12 poena, dok je Miroslav Raduljica postigao 11 poena, šest skokova, ali je imao i četiri izgubljene lopte.

Naš reprezentativac Ognjen Kuzmić je za nešto više od 13 minuta na terenu postigao dva poena sa linije slobodnih bacanja, šut za dva poena ga nije služio, sva tri puta nije uspio da pogodi. Saša Pavlović je za osam minuta u igri postigao jedan poen, (slobodna bacanja je šutirao jedan od četiri).

Lokomotiva Kuban je ovom pobjedom ima omjer 3:1, dok Panathinaikos sa ovim porazom ima omjer 1:3.

U narednom kolu Lokomotiva gostuje u Beogradu Crvenoj zvezdi, dok Panathinaikos dočekuje na svom parketu tursku ekipu Darussafaku.

Utakmica je počela fantastičnom serijom Lokomotive koja je u prvih pet minuta postigla 12 poena a nije primila niti jedan. Nakon toga Panathinaikos iz dobre odbrane u narednih nekoliko minuta prave seriju 16:4, za prvu prednost Panathinaikosa na minut do kraja prve četvrtine. Vladimir Janković se razigrao na početku utakmice sa 10 postignutih poena. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 22:22.

Panathinaikos je bolje ušao u drugu četvrtinu, te za sedam minuta igre pravi deset poena razlike, dozvoljavajući Lokomotivi da postigne samo četiri poena za to vrijeme.  U preostale tri minute igre u prvom poluvremenu,  Lokomotiva zahvaljujući šutevima za tri poena i sa poludistance se vraća u utakmicu, te na poluvrijeme odlaze jednim poenom zaostatka, bilo je 38:39.

U trećoj četvrtini igra se tvrda, čvrsta košarka sa malim brojem poena, ekipe su igrale u egalu, Lokomotiva je uspjela da preokrene rezultat, koji je pred početak posljednje četvrtine bio 53:51 za domaćine.

U sedam minuta posljednje četvrtine igralo se koš za košem, pa je u 37 minutu rezultat bio 64:64. Od tog trenutka samo jedna ekipa je bila na terenu, Lokomotiva je preko Drapera i Delaneya postigla četiri trojke u preostalom vremenu, dok ekipa Saše Đorđevića nije imala nikakav odgovor.