Cirbes i Miler zakucali Himki

Crvena Zvezda u triler završnici ostvarila važnu pobedu protiv Himkija 96:91.

Zvezda je otvorila prvu četvrtinu igrajući u napadu  prepoznatljiv pik Jovića i Cirbesa vrlo uspešno. Udvajanje Cirbesa od strane Himkijevih igrača otvorilo je priliku za šuteve spolja. Himki je pokušao da vrši brzu tranziciju lopte iz odbrane u napad i šutira trojke, ne dozvoljavajući Zvezdi da se postavi u odbrani. Takva igra je dovela do polovičnog uspeha, jer su igrači Himkija izgubili dosta lopti. Ulaskom Vilijamsa umesto Jovića igra pika sa Cirbesom nije više tako opasna. Himki menja taktiku u napadu i dobrom saradnjom u piku Koponena i Ogostina sustiže zaostatak za Zvezdom. Prva četvrtina  je završena rezultatom 27:26.

Na početku druge četvrtine Zvezda ne uspeva da sa Štimcem uradi ono što je uspevala sa Cirbesom u prvoj četvrtinu. Čvrsta odbrana Himkiju je omogućila dosta lakih poena iz kontri i rezultatsku prednost. Povratkom Cirbesa u igru Zvezda vraća narušenu ravnotežu pod košem. Miler je  preuzeo  veću odgovornost u napadu, Himkijevi igrači ne uspevaju da ga zaustave i Zvezda vraća vođstvo. Igra se nakon toga znatno ubrzala, odbrane su spustile gard, a napadi obe ekipe završavali šutevima spolja.U Zvezdi su pogađali Miler i Vilijams, na drugoj strani prednjačili su Monija i Šved. Himki je pogodio više trojki i na poluvreme otišao sa prednošću od 53:50.

Izvor: telegraf.rs

Početak treće četvrtine obeležila je divlja igra na obe strane. Zvezda je promašivala šuteve za tri, a Himki je to iskoristio da poenima Dragića  iz kontri  poveća prednost. To je nateralo Zvezdu da promeni organizaciju napada. Tempo je usporen, igrali su se puni napadi, a lopta se ponovo spuštala ka Cirbesu. Himki je počeo da promašuje i gubi lopte u napadu. Zvezda je preokrenula rezultat, ali su u poslednja dva napada u trećoj četvrtini odigrali ishitreno. Himki je pred četvrtu četvrtinu imao prednost od jednog poena.

Četvrti period je otvoren agresivnom odbranom Zvezde. Igrači Himkija su pod pritiskom nastavili da promašuju šuteve spolja, što je Zvezda iskoristila da povede sa 75:69. Himki odgovara mnogo agresivnijom igrom u odbrani. Zvezda je počela da gubi lopte i igra smušeno u napadu. S druge strane Šved preuzima odgovornost na sebe organizujući i završavajući uspešno napade Himkija. To je rezultovalo serijom 9:0 i preokretom Himkija. Važna trojka Gudurića vraća Zvezdi samopouzdanje. Znatno boljom igrom u napadu vraćaju prednost. A onda je usledila neverovatno uzbudljiva završnica. Himki je pojačao agresivnost u odbrani na maksimum, međutim Cirbes i Miler su se odlično otvarali i završavali napade sjajnim zakucavanjima. Sjajni pogodci za tri odličnog Šveda nisu bili dovoljni da Himki izbegne poraz.

U pobedi Crvene Zvezde od 96:91 najbolji su bili Cirbes sa 27 i Miler sa 25 poena. U poraženom timu su najefikasniji bili Šved sa 28 i Koponen sa 16 poena.