Velika pobeda Zvezde

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su Real Madrid u Pioniru rezultatom 94-88 i ponovo se vratili u aktivnu borbu za TOP 16!

Crveno – Beli su odlično otvorili meč (11-2), a i kasnije su uspešno održavali prednost sve do poslednja 2 minuta igre u prvom poluvremenu kada se Real vratio na razliku od jednog poseda 46-43, a imao je šansu i za potpuni egal šutem za 3 poena na isteku poluvremena.

Treća četvrtina je bila vrlo turbulentna za obe ekipe. Real Madrid je bolje ušao u drugo poluvreme, daleko mirnije i efikasnije, pa je lako preokrenuo na 52 – 48. Kola su počela da idu nizbrdo za domaćina, a Real je to znalački iskoristio za +10 (60-50). Međutim, Crvena Zvezda se nije predavala, a Radonjić je u tim momentima nervoznog Jovića uputio u svlačionicu.

Crveno-Beli su do kraja treće deonice obrisali dvocifreni minus, zaigrali mnogo bolje i prišli na samo – 1. Trener Madriđana Pablo Laso se u tim momentima potpuno pogubio što se nastavilo i u 4. deonici. Crvena Zvezda je preko Rebića i Gudurića povratila kontrolu nad utakmicom, a Real je promašajima Noćionija srljao u poraz.

Na kraju, Crvena Zvezda je došla do značajne pobede 94-88 , a ekipu Real Madrida poslala na začelje grupe A Evrolige!

Najefikasniji u sastavu trenera Dejana Radonjića bili su Cirbes sa 26 poena i Miler sa 24 , dok su se u ekipi Reala istakli Ajon i Rodrigez sa po 16 poena.