3×3 Voronceviča za pobedu CSKA

CSKA je savladao Žalgiris sa 94:91 u 5. kolu Evrolige.

Žalgiris je u prvoj četvrtini uspešno održavao brz tempo napada i rešavao akcije posle jednog ili dva bloka, što im je uz skupljanje u odbrani donelo prednost. CSKA uspeva da odgovori u završnici ovog perioda, šireći odbranu rivala sa nekoliko pogodaka spolja, što je otvorilo prostor za više poena iz prodora i donelo preokret od 22:19. Mnogo čvršća odbrana CSKA je oborila efikasnost Žalgirisovih napada u drugoj četvrtini. S druge strane ruska ekipa je trojkama kažnjavala sve propuste u odbrani litvanskog tima, što je uz par važnih ofanzivnih skokova donelo dvocifrenu prednost od 51:36.

Uloge se ponovo menjaju u trećoj četvrtini. Spoljna linija Žalgirisa “zateže” odbranu, a u napadu ubrzava tempo i vraća sigurnost u šutu spolja. CSKA je bio u promenljivom šuterskom raspoloženju sa povremenim problemima u organizaciji napada, pa se prednost istopila na 69:62. Utakmica je prelomljena sredinom poslednje četvrtine. Raspoloženi Voroncevič pogađa tri uzastopne trojke, što je razbilo samopouzdanje igrača Žalgirisa i odvelo ih u dvocifren zaostatak. Litvanski tim je hrabro pokušao da se vrati u igru, ali nije bilo dovoljno vremena da kroz presing i brze šuteve sustignu CSKA i naprave preokret.

CSKA: Klajburn 26, DeKolo 25, Voroncevič 14, Higins 9, Hanter 8, Hajns 8, Rodrigez 4, Fridzon, Antonov, Hrijapa, Kurbanov

Žalgiris: Micić 20 (7as), Ulanovas 14, Valinskas 11, Tupen 9, Jankunas 9, Milaknis 8, Pangos 8, Vajt 4, Kavaliauskas 3, Masiulis 3, Arlauskas 2, Dejvis