Valensija je u finalu!

Odlučujući treći susret izmedju Valensije i Hapoela je odigran u Španiji, u čuvenoj hali “La Fonteta”. Veliku pobedu i plasman u finale Evrokupa obezbedila je domaća ekipa, rezultatom 90:75 (21:17, 23:15, 31:18, 15:25).

eurohoops.net

Ove sezone ćemo ipak gledati špansko finale u Evrokupu. Večerašnjom pobedom nad Hapoelom, ekipa Valensije se pridružila Unikahi i finalni susret će trajati od 28. marta, pa maksimalno do 5. aprila.
Veoma energičan početak utakmice, raspoložen je bio Kurtis Džerels koji pogadja prve dve trojke na meču, ali ostali saigrači ga nisu ispratili, pogotovo jer je Hapoel za pet minuta izgubio čak četiri lopte. Domaći sastav je bolje počeo, ali slabije završio prvu četvrtinu, koju su ipak dobili rezultatom 21:17. Džerels igrao fantastično i već početkom drugog kvartala postiže svoj 11. poen za 21:19. Fernando San Emeterio je ponovo bio koban po odbranu Izraelaca i uvek imao spreman odgovor na njihove poene. Lior Elijahu je bio nešto nervozniji i na sredini ovog dela meča, pri rezultatu 31:26 za Valensiju zaradio treću ličnu grešku. Dvocifrenu prednost u ovom periodu imao je domaći tim nakon koša Luka Sikme, a onda je Romejn Sato fauliran pri šutu iz skraćenog kornera i realizovao je oba slobodna bacanja, a rezultat je glasio 41:29. Zadržala je Valensija plus 12 i na poluvremenu kada je na semaforu pisalo 44:32.
Sato je otvorio drugo poluvreme svojim poenima, a ubrzo su mu se pridružili i Sato i Van Rosom pa su narandžasti otišli na velikih plus 20 i već je svima bilo jasno da će se nekadašnja Pamesa sastati sa Unikahom u finalu. Džerels je ubacio pet poena u ovoj deonici, ali ni on nije mogao sam protiv motivisane Valensije koja je ovaj kvartal ubedljivo dobila. Ništa se posebno nije dogodilo u poslednjoj četvrtini, pa je španski predstavnik sasvim zasluženo otišao u finale pobedom od 15 razlike, 90:75. Imali su čak pet dvocifrenih igrača(Dubljević 14, Sato12, Martinez 11, Oriola 10, San Emeterio 15), naspram Džerelsa na drugoj strani koji je dodao 19 i Stodemajera sa 17 poena, koji se prekasno priključio.