Unikaha je prvi finalista Evrokupa!

Košarkaši Unikahe dočekuju Lokomotivu iz Kubanja u drugom polufinalnom susretu. Španci su dobili i drugi susret u ovoj fazi, rezultatom 74:63(27:11, 10:13, 16:18, 21:21), i u finalu čekaju boljeg iz duela Valensija-Hapoel. Nemanja Nedović je bio najefikasniji pojedinac ovog susreta, sa 21 poenom.

Izabranici Djoana Plaze startuju sa tri pogodjene trojke u režiji Diesa i Nedovića, a pritom su držali goste iz Rusije puna tri minuta bez postignutog koša. Lokomotiva je praktično sve promašila u ovoj četvrtini, a imali su čak tri izgubljene lopte, tako da uopšte ne čudi što su prvi kvartal završili sa svega 11 poena. Španski predstavnik je bio nezaustavljiv u napadu, pre svega Kajl Fog i Nemanja Nedović i bez problema su povećavali, već visoku prednost. Lokomotiva se malo probudila nakon toga, napravila seriju 9:0, a bitnu rolu je imao i nekadašnji košarkaš Partizana, Kevin Džons sa 4 poena. Medjutim, Unikaha je uspela da mirno odigra završnicu prvog poluvremena i sa dvocifrenom prednošću završi ovaj period igre. Krenuli su momci iz Malage sigurno u drugo poluvreme i nošeni publikom u Palasio de Deportes areni želeli da mirno privedu susret kraju, a u prilog im je išla činjenica da je Lokomotiva veoma brzo ispunila bonus. Pokušavao je Kolins da pokrene svoju ekipu, ali najbolje što je mogao je da spusti prednost na nekih deset poena razlike 2 minuta pre kraja treće četvrtine. Lokomotiva je uspela da dobije ovu četvrtinu, ali je svakako zaostajala dvocifrenom razlikom, 53:42. U poslednjoj deonici je Unikaha samo održavala svoju razliku i bez većih problema prelomila susret u svoju korist. Još od prve četvrtine kada su stekli dvocifrenu prednost nisu dozvolili Lokomotivi da se spusti ispod toga. Na kraju, pobeda rezultatom 74:63, a najefikasniji je bio srpski reprezentativac Nemanja Nedović sa 21 poenom i 4 asistencije. Kajl Fog je dodao 16 poena, a Alen Omić 10 i upravo ovi momci su najzaslužniji za odlazak Unikahe u veliko finale Evrokupa. U redovima poraženih, Kevin Džons 17 poena i 10 skokova, a Evgenij Baburin je jedini još bio dvocifren sa 12 poena.