Trento savladao Zenit u St.Petersburgu i vratio sebi šanse za TOP16! Lokomotiva Kuban posle produžetaka bolja od Tofasa!

Dva produžetka viđena su u prve dve današnje utakmice 8.kola Evrokupa. U obe su uspešniji bili gosti! Zenit – Trento 99:102, Tofaš – Lokomotiva Kuban 99:105!

Veliki favorit bio je Zenit uoči ovog meča protiv italijanske ekipe. Uz tu činjenicu, nakon prvih dvadeset minuta, imao je i +22 (52:30), ali je onda potpuno posrnuo, naročito u četvrtoj četvrtini gde je primio od Trenta čak 35 poena! U produžetku su domaći imali prednost od 99:94, ali su i to za nepunih 2 minuta uspeli da prokockaju izgubljnim loptama u finišu meča. Tako je Trento napravio veliko iznenađenje i vratio se u igru za narednu fazu ovog takmičenja sa 3 pobede i 5 poraza.

U ekipi Zenita Karašev 20, Voronov 18, Skrab 16, Truškin 14. U pobedničkoj ekipi dvocifreni su bili Beto Gomeš sa 28 poena, Kraft 17, Paskolo 16 kao i Flakadori.

U utakmici odigranoj u Bursi, Tofaš je takođe nakon produžetaka poražen kod kuće od Lokomotive u kojoj su četiri igrača kombinovano postigla 83 poena! I to Meklin 21, Vajthed 24, Kulagin 21, dok je Rajt dodao 19. Kod domaćih istakli su se Geret sa 25 poena i 9 asistencija, Vims 20, Kađi 19 poena, dok je Mejia postigao 18 uz 8 asistencija.