Tima zatrpao trojkama Unikahu, Musli među najefikasnijima u porazu svog tima

Zenit iz Sankt Petersburga slavio je protiv Unikahe sa 82:72. Dominantan u pobedničkoj ekipi bio je Tima sa 33 poena (7/17 za tri) i 10 skokova, pratili su ga Vajt sa 12 poena i 8 skokova i Tulson sa 12 poena i 4 asistencije. U poraženom timu najbolji je bio Smit sa 19 poena, pratili su ga Musli sa 12 poena i 4 skoka i Fog i Bruks sa po 10 poena. Nedović je postigao 4 poena uz 2 asistencije.

Zenit je bolje otvorio utakmicu, iskoristio seriju grešaka Unikahe i napravio prednost. Sredinom prve četvrtine Unikaha se konsoliduje i kreće u preokret. Poenima iz reketa uspeli su da kazne promašaje rivala za tri poena i do kraja ovog perioda preuzme vođstvo od 18:19.

Rezultatska klackalica održavana je do sredine druge četvrtine, nakon toga je Unikaha krenula da uvećava prednost i na poluvremenu vodila sa 34:44. Španski tim je u ovom periodu češće šutirao i pogađao za tri poena. Zenit je živeo od poena iz reketa, ali su serijom svojih grešaka pomogli Unikahi da se odlepi.

Unikaha je u trećoj četvrtini vrlo loše u napadu, procenti šuta iz igre su smanjeni, pa je i prednost do kraja ovog perioda izgubljena. Zenit nije uspeo na početku treće četvrtine sustigne zaostatak, jer su ušli u seriju promašenih šuteva za tri poena i izgubljenih lopti. Kada su u nastavku igre pogodili dve trojke, nastavili da dominiraju u ofanzivnom skoku i iskoristili priliku sa slobodnih bacanja došli su do izjednačenja od 53:53.

Dok je Zenit u poslednjoj četvrtini bacio sve karte na šut za tri poena, Unikaha je učinila suprotno i tražila šansu kroz unutrašnju igru. Sredinom ovog perioda Unikaha gubi korak za Zenitom kroz seriju izgubljenih lopti, ali se sa dve pogođene trojke pred završnicu vraćaju na -4. Ruski tim se bolje snašao u penal završnici i sačuvao pobedu.