Slab napad i tipično loša odbrana zaslužni za novi debakl Partizana

Crno-beli” su doživeli još jedan poraz u Evrokupu, ovaj put pred svojim navijačima protiv Albe iz Berlina. Rezultat je bio 80:96.

Predstavnik Srbije u Evrokupu je uspevao da drži egal samo tokom prve četvrtine, kada su poene za domaće proizvodili Vanja Marinković i Samardo Samjuels. Gosti su prvu osetniju razliku napravili početkom druge četvrtine, nakon dve trojke Mariusa Grigonisa za 25:33. Na to se nadovezala trojka Stefana Pena i serija od 5:0 Denisa Kliforda, a domaći su uspeli da poentiraju samo sa linije slobodnih bacanja u tom periodu. Alba je drugu četvrtinu okončala serijom 9:0, pa je na poluvremenu rezultat bio 40:54.

Izabranici Aita Garsije Renesesa su u istom ritmu nastavili i u trećoj četvrtini koju je obeležio Spenser Baterfild sa svojih 11 poena. Alba je u jednom trenutku imala i maksimalnih +23(45:68), ali Partizan je serijom 13:1 uspeo da održi priključak i zadrži kakvu-takvu šansu pred start četvrte četvrtine.

Ipak, sastav Miroslava Nikolića niti u jednom trenutku nije zapretio Albi u poslednjoj deonici. “Crno-beli” nisu uspeli do kraja utakmice da priđu na jednocifren zaostatak, tako da su bodovi otišli u Berlin.

Ovim porazom, Partizan je ostao na samo jednoj pobedi nakon šest odigranih utakmica i tako svoje šanse za prolazak u drugu rundu Evrokupa sveo na minimum, a naredni meč će odigrati protiv Lijetuvos Ritasa u Vilniusu 5. decembra, nakon reprezentativne pauze. U 7. kolu Evrokupa, Alba će u Berlinu ugostiti Lokomotivu.

PARTIZAN – ALBA BERLIN 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23)

Partizan: Miler 16, Vilijams-Gos 4, Aranitović 4, Marinković 18, Veličković 10, Pecarski 5, Gavrilović 3, Andrić 3, Samjuels 9, Stevanović 2, Šalić 6

Alba: Saibu 2, Siva 13, Hundt 0, Šnajder 2, Vargas 1, Grigonis 20, Radosavljević 3, Baterfild 20, Kliford 14, Sikma 14, Peno 7