San Emeterio odbranio La Fontetu

Valensija je na svom parketu savladala izraelski Hapoel, rezultatom 83:68 (20:19, 16:16, 19:13, 28:20), a ključni igrač ovog susreta je bio Fernando San Emeterio, koji je ubacio 21 poen.

Fantastična atmosfera na tribinama pred početak prvog polufinalnog susreta ove dve ekipe. Od samog starta se dosta igralo u tranziciji, što nam je donelo manji broj ličnih grešaka, a najbolje se snašao Tarens Kinsi (bivši košarkaš Partizana i Zvezde) koji je za deset minuta postigao osam poena. Medjutim, Valensija je imala mirniju ruku i minimalnom razlikom dobija prvi kvartal. Izabranici Simonea Pjanidjanija bili su raspoloženiji za igru početkom druge četvrtine i veoma brzo odlaze na plus 7, a sjajnu rolu je imao Šon Džons. Na drugoj strani, Romejn Sato i Rafa Martinez odlično su koristili svoje minute, a to je Pedru Martinezu bilo od velikog značaja, imajući u vidu broj igrača koji za večeras ima u rotaciji. Valensija na poluvremenu zadržava svoju prednost, a to je najviše bilo zahvaljujući Sikmi i San Emeteriju koji su uspeli da poentiraju iz ofanzivnog skoka. Serijom 9:0 Valensija otvara treću četvrtinu i stvara prvu dvocifrenu razliku na ovom susretu. Sjajna timska odbrana je bila ključ ove serije, ali je slabiji protok lopte u napadu “koštao” Valensiju ubedljivijeg vodjstva. Amari Stodemajer je koristio njihovu nepažnju i vratio Hapoel u igru. Nisu gosti uspeli da kazne uspavanu Valensiju, koja je pred poslednjih 10 minuta košarke imala prednost 55:48. Na krilima Tarensa Kinzija, Hapoel sjajno otvara četvrtu četvrtinu i ponovo se vraća u meč. Ali se Valensija poenima Sama Van Rosoma i Rafe Martineza ponovo odlepila, a upravo je ta serija negde tri minuta pred kraj meča odlučila pobednika, što je publiku u “La Fonteti” dovelo u stanje delirijuma. Pobedu je overio Fernando San Emeterio sa 12 poslednjih poena za svoj tim, a ukupno je postigao 21 i bio najefikasniji pojedinac u trijumfu svoje ekipe rezultatom 83:68. Djoan Sastre i Bojan Dubljević su ubacili po 11 poena, s tim što je crnogorski košarkaš imao i 10 skokova. Na drugoj strani, najraspoloženiji je bio Tarens Kinzi sa 22 poena, Džerels je dodao 13 uz 5 skokova, a Amari Stodemajer 10 poena i 8 skokova. Naredni susret je u Jerusalimu, u petak od 13 časova.