Partizan ubedljivo savladao Asesoft na gostovanju

Poslednji evropski meč u ovoj sezoni košarkaši Partizana su odigrali na visokom nivou i ubedljivo slavili u Rumuniji: 65-85.

Partizan je od prve četvrtine bio bolji rival, već u prvim minutima bilo je jasno da Asesoftu sledi težak poraz: Crno-Beli su do dvocifrene prednosti došli već u osmom minutu susreta. Pred kraj prve četvrtine došlo je do određenog pada koncentracije u redovima Partizana što je Asesoft iskoristio da priđe prvo na 7 pa i na 4 poena razlike. U poslednjih 4 minuta prvog poluvremena usledila je nova serija Partizana koja je donela +11 na kraju prvog dela igre.
U drugom poluvremenu Partizan je samo dodavao gas i u nekoliko navrata išao i preko +30, da bi u poslednjih nekoliko minuta meča trener Vujošević igrao sa mladim igračima kada je rumunski tim uspeo da upristoji razliku.
Na ovom meču Partizan je igrao bez čak 4 standardna prvotimca: Gagića, Milutinova, Pavlovića i Murića.

Svih 12 igrača je dobilo šansu kod Duška Vujoševića, a čak desetorica su postizala poene. Svoju klasu demonstrirao je krilni centar Milan Mačvan koji je meč okončao sa 23 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Dobru utakmicu pružio je i Luka Bogdanović koji je postigao 15 poena, a treći dvocifreni bio je Mihajlo Andrić sa 11.
Kod indisponiranog domaćina najbolji je bio Di Braun sa 14 poena i 9 asistencija.

Stiče se utisak da je Partizan zaslužio plasman u narednu rundu, ali da je usled nesrećnih poraza na jednu loptu, na gostovanjima, ispustio tu priliku.
Crno-Belima ostaje da se fokusiraju na ABA ligu, gde će se do kraja voditi velika borba za mesto u doigravanju.

Partizan u nedelju igra veoma važan meč protiv Budućnosti iz Podgorice, u Pioniru, i pobeda svakako predstavlja imperativ za momke u dresu Partizana.