Partizan savladao budućeg evroligaša u Francuskoj i ostao u trci za TOP16!

Crno-beli slavili protiv Asvela sa 75:78!

Kao što je i sam Trinkijeri izjavio pred ovaj meč kako je u pitanju utakmica “pobedi ili idi kući”, tako se i desilo. Crno-beli se vraćaju za Beograd kako bi dočekali Turk Telekom i eventualnom pobedom otvorili vrata naredne faze takmičenja. Neće se samo Partizan pitati, ali nakon poraza od Valensije u “Pioniru” može se reći da su crno-beli “vratili brejk” kada je u pitanju kombinatorika za prolaz dalje.

U jako tvrdoj utakmici, Partizan je uspeo da domaćina ograniči na svega 12 poena u prvoj četvrtini. Ostvarenu prednost posle prvog perioda crno-beli su sačuvali do samog kraja meča. Na trenutke je Asvel uspevao da povede neznatnom razlikom, ali su se izabranici Andree Trinkijerija ubrzo konsolidovali i povratili rezultatski plus. Osim Markusa Pejdža, u prvom poluvremenu niko nije bio šuterski raspoložen u ekipi Partizana, poentiralo se uglavnom pod obručem (preko Lendejla i Gagića). Ipak, nakon dvadeset minuta igre crno-beli su otišli na pauzu sa prednošću 32:37. U trećoj četvrtini Asvel je ušao u šuterski ritam, limitirajući goste na svega pet koševa iz igre. Pretposlednja deonica utakmice donela je i najbolji poenterski učinak jedne ekipe po četvrtinama (25:19). Delovalo je da će francuski velikan u poslednjoj četvrtini prelomiti meč u svoju korist, ali je Partizan dobio izuzetan doprinos spolja preko do tada neprimećenog Vanje Marinkovića. Najpre trojkom za 59:63, a zatim i tri i po minuta pre kraja meča za 67:68, održavao je rezultatski plus na stranu beograđana. Sa vezanih šest poena Džok Lendejla (69:76) Partizan je bio pred pobedom, ali su u poslednjem minutu igre dobijenu utakmicu stavili pod znak pitanja nepromišljenim greškama. Prvo je Lendejl promašio oba slobodna bacanja, a samo sekund nakon toga Rade Zagorac šalje Mira Bilana na liniju penala i Asvel vraća u igru (75:76). Vanja Marinković je nakon što je fauliran 15 sekundi pre kraja bio siguran i doneo konačnih 75:78 poenima sa linije slobodnih bacanja.

Veliki broj izgubljenih lopti može da brine Andreu Trinkijerija, kockanje dobijene utakmice takođe, ali ono što svakako može da ga raduje to je maksimalno zalaganje na terenu svojih igrača, kao i karakterom nedozvoljavanje protivniku da prelomi rezultat u naletu. Što se tiče računice za prolaz dalje, previše je kombinacija zbog poraza Zenita od Valensije, te bi i ruski klub mogao da uđe u takozvani “krug”. Ono što je neophodno, to je da crno-beli savladaju Turk Telekom u Beogradu.

Najefikasniji u ekipi Asvela bili su Miro Bilan sa 17 poena i 7 skokova, Kalnietis 10 poena uz 7 asistencija, dok je Lajti dodao 10 poena. U redovima gostiju odlične partije pružili su Markus Pejdž (15 poena, 6 asistencija), Džok Lendejl (15 poena, 10 skokova), Aleksej Nikolić (15 poena, 4 skoka), Gagić je sa sjajnom rolom u prvom poluvremenu meč završio sa 10 poena, dok je Vanja Marinković bio bez greške u šutu van linije 6.75 i zabeležio 11 poena.