Oslabljeni Partizan nije uspeo da napravi podvig

Košarkaši Partizana poraženi su na teškom gostovanju Banvitu, nakon produžetka, 90-85. Crno-beli su bili oslabljeni neigranjem Milana Mačvana koji je ostao u Beogradu zbog bola u nozi.

Novosti.rs

Novosti.rs

I pored izostanka tako bitnog igrača, uz kapitena Milosavljevića koji se očekuje na meču protiv Hapoela, preostali crno-beli pružili su izuzetnu partiju na gostovanju favorizovanom domaćinu. Prvu četvrtinu Partizan je rešio u svoju korist 24-25. Domaćin je boljom igrom u odbrani uspeo da u drugoj četvrtini preokrene rezultat i prvi deo meča završi rezulatatom 49-42. U trećem periodu Mihajlo Andrić je sa dve trojke približio Partizan, ali Crno-beli nisu imali snage za potpuni preokret. Roulend je iskoristio nekoliko grešaka, i vratio Banvit na veću razliku. Do kraja treće deonice vidjena je i tehnička greška koja je dosuđena Roulendu, koji je protestovao nakon blokade Ede Murića, To je Partizan iskoristio i prišao na 69-65. U poslednjem periodu Crno-beli su limitirali turskog predstavnika na samo 14 poena. Milenko Tepić nije uspeo da kruniše svoju briljantnu partiju pogodkom za pobedu iz izgledne pozicije tako da se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta Banvit je kapitalizovao kvalitativnu prednost usled problema sa ličnim greškama Partizana i smanjene rotacije te je upisao i šesti trijumf.
Najbolji u Partizanu bili su Milenko Tepić sa 21 poenom i 7 skokova, Luka Bogdanović koji je odigrao još jedan odličan meč u Evrokupu i zabeležio 18 poena. Istakao se i slovenački reprezentativac Edo Murić sa 16.
U redovima domaćina najbolji su bili internacionalci Roulend i Dragičević, sa 19 odnosno 20 poena, dok je svoj uobičajen doprinos dao i Sami Mehija sa 17 poena.
Nakon ovog poraza šanse Partizana za plasman u narednu rundu su male i Crno-beli zavise prvenstveno od rezultata Asesofta.