Nije se ispunilo Đorđevićevo proročanstvo, Vilbekin sa 10 trojki izrešetao Bajern

Darušafaka je u Minhenu savladala Bajern rezultatom 87:83 i na taj način izborila plasman u finale Evrokupa.

Posle poraza njegove ekipe u Istanbulu, Aleksandar Đorđević je izjavio kako će se serija vratiti u najveći grad Turske, međutim to se neće desiti. Darušafaka je slavila u Minhenu, zahvaljujući pre svega sjajnom Skotiju Vilbekinu i na taj način izborila mesto u finalu Evrokupa.

Bajern je imao prednost skoro čitavim tokom prvog poluvremena, a Darušafaku je u rezultatskom priključku održao sjajni Skoti Vilbekin koji je trojke šutirao 5/7, a ukupno imao čak 22 poena nakon 20 minuta košarke kada je na semaforu pisalo 44:41. Sastav Dejvida Blata je serijom 5:0 na početku treće četvrtine preuzeo vođstvo, koje je održao do isteka te deonice koja je okončana rezultatom 66:64 u korist gostiju iz Istanbula.

U poslednje dve minute meča se ušlo pri rezultatu 75:76, a tada je jako važnu trojku za Darušafaku je pogodio Kartal Ozmizrak za 75:79. Na drugoj strani nije odgovorio Vladimir Lučić, da bi potom Skoti Vilbekin novom trojkom sa 10 metara verovatno rešio pitanje pobednika. Redži Reding je svojom trojkom za trenutak vratio nadu domaćoj publici, a nakon zakucavanja Džahuana Džonsona na drugoj strani, novu trojku za Bajern je pogodio Brejdon Hobs za 81:84. Ipak, Vilbekin je opet bio mirne ruke, ovaj put je bacio flouter i pogodio za novih +5(81:86). Potom se ušlo u penal završnicu, ali domaći nisu došli u priliku da zaprete. Na kraju, konačan rezultat je bio 83:87.

BAJERN MINHEN – DARUŠAFAKA 83:87 (22:17, 22:24, 20:25, 19:21)

Bajern: Hobs 12, Kaningem 6, Lučić 13, Đedović 0, Reding 14, Jović 8, Bartel 12, Gavel 0, Buker 13, Cirbes 5

Darušafaka: Kid 2, Vilbekin 41(10/15 za tri poena), Ozmizrak 5, Bajgul 0, Kamings 0, Ulumbaj 0, Ozdemiroglu 0, Aldemir 3, Sent-Ros 12, Džonson 16, Erik 8