Nedović i Musli izbacili Đorđevićev Bajern

U majstorici četvrtfinala Evrokupa, Unikaha je savladala Bajern u Minhenu rezultatom 69:74 i tako izborila nastup u polufinalu ovog takmičenja.

U petom ovosezonskom i ujedno najvažnijem okršaju između ove dve ekipe, Unikaha je ostvarila pobedu vrednu plasmana u polufinale Evrokupa. Bajern je skoro čitav meč bio u zaostatku, izabranici Aleksandra Đorđevića su samo u dva navrata na utakmici stizali do minimalne prednosti. Prvi put je to bilo u drugoj četvrtini nakon trojke Vladimira Lučića(25:24), a drugi put sredinom trećeg perioda nakon poena Antona Gavela(42:41). Unikaha je u oba navrata ekspresno vratila prednost, a susret je prelomljen trojkom Džamara Smita za 57:67 na nešto više od tri minuta do kraja susreta. Jedinu priliku da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu, Bajern je imao u poslednjih 30 sekundi četvrte četvrtine kada su zaostajali “samo” četiri poena, međutim prvo je šut van linije 6,75m promašio Reding, a onda i Lučić nakon ofanzivnog skoka. Na kraju, rezultat je bio 69:74.

Nemanja Nedović je predvodio sve strelce utakmice sa 21 poenom, a veliki doprinos u pobedi Unikahe su imali Dejan Musli sa 16 poena i Kajl Fog sa 12 poena. Redži Reding je bio najefikasniji u porazu svog kluba sa 15 poena, a dvocifren učinak su još imali Vladimir Lučić sa 13, Brajs Tejlor sa 11 i Anton Gavel sa 10 poena.

Unikaha će u polufinalu Evrokupa igrati protiv Lokomotive koju sa klupe predvodi Saša Obradović. Ruski klub će imati prednost domaćeg parketa u tom dvoboju koji će se igrati na dve dobijene utakmice, a prva je na rasporedu 14. marta u Krasnodaru. Pored Lokomotive, nešto ranije je plasman u polufinale izborio i Hapoel koji će igrati protiv boljeg iz duela Valensija-Himki.