Monako ponovo prejak za Zvezdu

U okviru sedmog kola Eurokupa, Zvezda je poražena u Pioniru od strane Monaka.

Košarkaši Crvene Zvezde su poraženi od francuskog Monaka 75:91. Ovo je Zvezdin drugi uzastopni, a treći ukupni poraz u ovoj sezoni Eurocupa.

Crveno-beli su dobro otvorili utakmicu i od početka su dominirali u skok igri. Prvo poluvrijeme je provedeno u egalu, te su se obje ekipe smjenjivale u vodstvu. Monako je slabiji skok, nadomjestio odličnom odbranom i “brzim rukama” kojima su tjerali igrače Zvezde na izgubljene lopte. Šut za 2 poena je služio Zvezdu, koji je u jednom momentu išao i do 80 posto, ali glavni problem prvog poluvremena je bio šut za 3 poena u drugoj četvrtini, kada su promašili par otvorenih trojki. Ni sa druge strane košarkaši Monaka se nisu proslavili istim, ali su smanjili i pokušaje te išli na sigurnije poene. Zvezda je na poluvrijeme otišla sa rezultatom 45:44 u njihovu korist.

Treću četvrtinu je označio ogroman pad u igri Zvezde, te iako su i u trećoj četvrtini imali prednost pustili su igrače Monaka zbog izgubljenih lopti da im pobjegnu i na +20. To je ujedno i bila najveća prednost gostiju. U zadnjoj četvrtini se igralo lakše i Zvezda je uspjela spustiti zaostatak na -16, ali to je bilo to. Treba napomenuti da su i jedni i drugi imali preko 50 posto  iz igre, ali da je Monsko izveo čak 23 slobodna bacanja (13 više od Zvezde).

Najbolji u Zvezdi je bio Bili Beron sa 14 poena, koji je odlično počeo utakmicu, ali se brzo utopio u sivilo ekipe. Jedini dvocifren uz njega je bio Džo Reglend sa 12 poena.

Na drugoj strani je najbolji bio bivši član Mornara, Derik Nidam sa 21 poenom, a pratio ga je bosanskohercegovački bivši reprezentativac Elmedin Kikanović sa 17, te Pol Lakomb sa 16.

Zvezda ovim porazom pada na drugo mjesto sa omjerom 4:3, a Monako se penje na prvo sa omjerom 5:2.