Lokomotiva deklasirala Ređo Emiliju i došla na korak od finala Evrokupa

Lokomotiva je pred svojim navijačima pobedila Ređo Emiliju i tako došla na korak od plasmana u finale Evrokupa.

Ređo Emilija je u Krasnodaru bila oslabljena neigranjem njihovog najboljeg igrača, Amadeo Dela Valea, a taj izostanak se itekako osetio. Lokomotiva je u potpunosti kontrolisala rezultat čitavim tokom susreta i na kraju slavila rezultatom 82:65.

U prvoj četvrtini su viđene dve velike serije, po jedna na obe strane. Pri rezultatu 11:9, domaći su serijom 8:0 stigli do prve dvocifrene prednosti, ali su gosti iz Italije odgovorili sa osam uzastopnih poena, pa je rezultat smanjen na 19:17. Sastav Saše Obradovića je rezultat prelomio u drugoj polovini druge četvrtine koju su okončali serijom 16:2 i na taj način na “veliki odmor” otišli sa plusem od velikih 15 poena(43:28).

U nastavku je Lokomotiva znala da iskontroliše stečenu prednosti i da ne dopusti svom rivali da priđe na jednocifren zaostatak. Najbliže što je Ređo Emilija prišla do kraja susreta, bio je minus od 12 poena u nekoliko navrata. Na kraju, konačan rezultat je bio 82:65.

Druga utakmica je na rasporedu u petak u Italiji, a ukoliko Lokomotiva pobedi završi priču u ovoj polufinalnoj seriji. Ako trijumf ostvari Ređo Emilija, majstorica će se igrati sledeće sedmice u Krasnodaru.

LOKOMOTIVA – REĐO EMILIJA 82:65 (19:15, 24:13, 20:23, 19:14)

Lokomotiva: Kolins 10, Antipov 8, Reglend 9, Baburin 0, Lejsi 4, Iljnicki 4, Hvostov 0, Elegar 11, Beb 11, Kulagin 9, Kvejl 16

Ređo Emilija: Musini 0, Dž.Rajt 7, Bonaćini 0, Kandi 3, Vajt 6, Rejnolds 13, Markoišvili 3, K.Rajt 14, Ćervi 4, Nevels 10, Ljompart 0, De Viko 5