Limož slavio u Berlinu, Partizanu ostale samo teoretske šanse

Završena je utakmica izmedju Albe iz Berlina i Limoža. Igrači Albe su pružili dobar otpor, pogotovo u prvom poluvremenu. Medjutim Limož je ipak odnio pobjedu, a ovom pobjedom vjerovatno je eliminisao Partizana iz Evrokupa.

Susret dvaju kvalitetnih timova, koji su u dobroj formi ispunio je očekivanja. Limož je došao tražeći osvetu za tri poslednja praza od Albe, ali i da nastave niz od četiri pobjede. Nakon prve četvrtine nije se činilo da će to postići, naime Alba je odigrala dobro i u drugu četvrtinu ušla rezultatom 26-18. U drugoj četvrtini gosti uspjevaju da nadigraju domaćina, ali samo za tri poena (21-24). Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 47-42.

Limož stišće gas u trećoj četvrtini i uspjeva da preokrene utakmicu u svoju korist. Gosti su stvarno izgledali moćno u ovom dijelu utakmice, koji su dobili 10-23 i u zadnju četvrtinu ušli sa osam poena prednosti (57-65). Alba je pokušala da napravi preokret, ali Limož je izdržao do kraja i rezultat je bio 78-84.

Ovaj rezultat nikako ne paše ni našem predstavniku u Evrokupu, Partizanu. Naime crno-bijeli su poslednji na tabeli i sa jednom pobjedom u sedam utakmica imaju samo teoretse šanse za prolaz.

ALBA BERLIN – LIMOŽ 78-84 (26-18, 21-24, 10-23, 21-19)

Alba Berlin: Peno 13, Radosavljević 11, Sikma 11, Grigonis 9, Šnajder 9, Kliford 8, Baterfild 8, Saibu 5, Vargas 3, Hunt 1 i Nikić 0.

Limož: Gibson 16, Butelje 13, Jaite 13, Dru 12, Lideka 7, Konklin 6, Moresi 6,  Hauard 5, Hejs 4 i Karter 2.