Himki u polufinalu Evrokupa

Košarkaši Himkija plasirali su se u polufinale Evrokupa drugom pobedom nad Valensijom rezultatom 76:61 u revanš utakmici četvrtine finala. Moskovljani su na svom terenu meč prelomili u trećoj četvrtini kada su vođstvo od šest poena povećali na dvocifrenu prednost i zadržali je do kraja. U sledećem kolu sastaće se sa ekipom Banvita.
Najbolji igrač bio je Rajs, koji je imao 18 poena, 10 asistencija i tri uhvaćene lopte. Osim njega, od domaćih, su se istakli Monja sa 16 poena (4/5 za tri) i 5 skokova i Koponen sa 14 poena i takođe 5 skokova. Kod gostiju su najefikasniji bili Bojan Dubljević sa 15 poena i Nemanja Nedović sa 12 poena (4/7 za dva, 1/3 za tri i 1/1 za jedan) za nepunih 17 minuta na terenu. Vladimir Lučić je odigrao 25 minuta, ubacio 8 poena, napravio 3 skoka, 1 blokadu i po 1 osvojenu i izgubljenu loptu.

b92.net

b92.net

Meč je počeo neizvesno, čak je Valensija ostavila bolji utisak igrom, ali je ruski klub vodio pola koša na kraju prve deonice (21:20). U drugojj su Španci ostvarili najveću prednost na meču do tog trenutka 30:24 (Nedović blistao u tim trenucima), međutim, usledio je preokret domaćih serijom 14:2 i na poluvremenu je rezultat bio 42:36. Valensija je potpuno poklekla u trećoj četvrtini, dozvolila Himkiju da učini novu seriju 11:0 i tada je sve bilo jasno. Ostalo je samo da rutinski zadrže prednost do kraja, što su i učinili.
U ostalim mečevima četvrtfinala Banvit je juče savladao Pariz Levaloa (75:71) i prošao u naredni krug, Uniks je danas u gostima iznenadio Lokomotivu Kubanj, pobedivši 79:58 i zakazao duel sa Gran Kanarijom koja je u poslednjoj utakmici ponovo slavila protiv Karšijake, ovoga puta 75:74.

Banvit – Pariz Levaloa 75:71 (67:69)
Himki – Valensija 76:61 (76:65)
Lokomotiva – Uniks 58:79 (87:78)
Karšijaka Gran Kanarija 74:75 (66:76)