Evrokup: Strazbur pobedio Galatu

Košarkaši Strazbura savladali su ekipu Galatasaraja na svom parketu rezultatom 66-62, i tako stekli prednost u finalu Evrokupa.

eurocupbasketball.com Eurocup logo

eurocupbasketball.com
Eurocup logo

Utakmica je bila lošeg kvaliteta, posebno u prvom poluvremenu, a napadi obe ekipe nisu bili raspoloženi. Oba sastava mučila su se u šutu sa distance, a lepote u igri je bilo malo.

U drugom poluvremenu, ekipa trenera Atamana je prva zaigrala bolje, a plod pogođenih otvorenih pozicija bila je prednost od 41-33. Međutim, Francuzi se uspešno vraćaju u meč već do kraja 3. četvrtine, dok je potpuni preokret nastupio u poslednjih 10 minuta igre.

Sastav trenera Vensana Kolea bio je blizu da ubedljivije savlada Galatu, ali su igrači tima iz Istanbula nekako vezali seriju 4-0 za konačnih 66-62.