Eurocup: Bayern savladao Galatasaray

Košarkaši Bayerna iz Munchena večeras su na domaćem parketu savladali ekipu Galatasaraya rezultatom 99:89 (29:19, 21:22, 24:23, 25:22) u prvoj utakmici četvrtfinala Eurokupa.

Ključ pobjede domaće ekipe bio je bolji procenat šuta za tri poena (10 od 16) i veliki broj ofanzivnih skokova (16). Istina i Galatasaray je postigao 10 trojki, ali na daleko većem broju pokušaja (32).

Utakmica koju je Bayern prelomio tek u posljednjoj minuti. Naime, imala je Galata samo četiri poena zaostatka (93:89) na ulasku u posljednji minut. Bayern postiže poene preko Thompsona koji je siguran sa linije za slobodna bacanja. Na drugoj strani McCollum nije bio precizan za dva poena, što domaći košarkaši koriste te Renfroe poentira iz kontra napada za 97:89. Guller na drugoj strani gubi loptu, a konačan rezultat postavlja Deon Thompson za veliku pobjedu domaćina pred revanš u Istanbulu.

Najistaknutiji u pobjedničkom sastavu bio je  Deon Thompson sa 20 poena. Srpski internacionalac Duško Savanović je ubacio 19 poena, a reprezentativac BiH Alex Renfroe je postigao 17 poena uz pet asistencija.

U gostujućem sastavu raspoloženi su bili Vladimir Micov sa 22, Stephane Lasme sa 18 i Errick McCollum sa 15 poena.

Puleni Svetislava Pešića su bolje otvorili utakmicu, napravivši već u prvoj četvrtini solidnu prednost, nakon prvog perioda igre bilo je 29:22. Sredinom druge četvrtine Bayern odlazi na 12 poena prednosti, ali se gostujući igrači ne predaju i do kraja poluvremena su prepolovili razliku (50:44).

U trećoj četvrtini gledamo istu priču kao i u drugoj, Bayern se odlijepi na 12 poena razlike (61:49), i opet vrlo brzo uzvraća Galatasaray. Ovaj put su vezali četiri trojke (tri Micova i jedna McColluma). Ipak do kraja četvrtine Bayern je trgao i ponovo napravio solidnih sedam poena razlike, bilo je 74:67. U posljednjoj četvrtini Bayern je kontrolisao razliku, sve do posljednjih minuta kada Galata uspijeva zadnji put da se približi na četiri poena razlike (93:89), ali za više nisu imali snage, pa je Bayern potvrdio pobjedu poenima Thompsona i Renfroa.

Revanš utakmica je na programu za sedam dana u Istanbulu.