EK: Ubedljivi Galata i Strazbur

Košarkaši Galatasaraja, Strazbura i Trenta zabeležili su pobede u revanš mečevima plej ofa Evrokupa i plasirali su se u sledeću rundu takmičenja.

Galata je na svom parketu razbila turskog konkurenta Karšijaku rezultatom 93-65. Na meču je bilo neizvesno samo u prvoj četvrtini, dok je u svim ostalim periodima igre tim trenera Atamana bio superioran.

Poenterski su se istakli Erik Mekkolum sa 21 poenom i bivši igrač Crvene Zvezde Blejk Šilb sa 17 poena. Naš internacionalac Vladimir Micov dodao je 13, a toliko su imali i Kejleb Grin i bivši košarkaš Partizana Stefon Lazme.

U ekipi Karšijake jedini dobar je bio Keni Gebriel sa 18 poena.

eurocupbasketball.com Eurocup logo

eurocupbasketball.com
Eurocup logo

Košarkaši Strazbura pobedili su Oldenburg na gostovanju u Nemačkoj sa 93-64, a pobednik se mogao naslutiti već nakon uvodnih 10 minuta igre kada su gosti imali +13.

Najefikasniji igrači u redovima Strazbura bili su plejmejekri Boboa i Kolins sa po 16 poena, a Oldenburg je predvodio Prepelič sa 13.

Italijanski tim Trento bio je bolji od španske Saragose na svom parketu rezultatom 79-65. Neizvesnost u meču razveana je u trećoj četvrtini koju domaći sastav zatvara sa 26-16.

Najbolji igrači pobednika bili su Džulian Rajt sa 21 poenom i Paskolo sa 16 poena. Saragosu su predvodili Sastre sa 16 i Fotu sa 12 poena.