EK: Gran Kanarija prvi put u finalu

Košarkaška ekipa Gran Kanarije igraće u finalu Evrokupa prvi put u svojoj istoriji. Oni su u polufinalu izbacili Uniks novim trijumfom 78:76 pred osam hiljada domaćih navijača.

eurocupbasketball.com (photo Gran Canaria)

eurocupbasketball.com
(photo Gran Canaria)

Levon Kendal je nosio pobednika sa 17 poena. Baes je napravio dabl-dabl učinak (12 poena, 11 skokova), a istakli su se još Kjurik (12 poena) i Oliver (11 poena). Glavni u timu Uniksa bio je Džejms Vajt sa 20 peona. D’or Fišer je dodao 17, uz 6 skokova, Džerels je imao 13 poena (3/4 za dva, 1/7 za tri) i Bikov 12.

Uniks je ušao u meč mnogo bolje nego na prethodnom i poveo 7:6. Usledila je serija domaćina 8:1 za prednost 14:8. Vajt i Džerels su preokrenuli na 16:14, međutim, Kendal je vratio vođstvo domaćinu i posle 10 minuta igre bilo je 22:21.U drugoj četvrtini Sokolov, Fišer i Bikov su održavali goste u egalu do 29:28 za Uniks. Ipak, Kendal, Baes i Kurić odveli su Gran Kanariju na odmor sa četiri poena prednosti (40:36).

Rusi su poboljšali igru u napadu i trojkom Fišera se odlepili na 55:53 na nešto više od tri minuta do kraja treće deonice, ali španski klub je uprkos izbugljenoj četvrtini (20:23) ušao i u poslednji deo igre sa minimalnim vođstvom (60:59) zahvaljujući Oliveru. Kendal je vezao nekoliko bitnih poena i polovinom 4. četvrtine doneo svom timu 70:65. Uniks do kraja nijednom nije ni izjednačio, a Gran Kanarija je krunisala veče 21. pobedom u Evrokupu.

Poslednja prepreka Špancima za titulu u ovom takmičenju i oldazak u Evroligu iduće sezone je Himki, koji je slavio protiv Banvita 93:87. Utakmice finala se igraju 24. i 29. aprila.