EK: Gran Kanarija osvojila Rusiju

Košarkaši Gran Kanarije slavili su u Rusiji pobedivši Uniks sa 83:70 u prvoj utakmici polufinala Evrokupa.

Najbolji u pobedničkom timu bil su Tavares sa 12 poena (5/6 iz igre) i 11 skokova i Njuli i Baes sa po 12 poena. Kod domaćih je najefikasniji bio Bikov sa 17 poena i 8 asistencija, Kurtis Džerels, bivši igrač Partizana, je ubacio 15 (4/5 za dva), a 11 je dodao Vajt.

Photo Unics : Nurislam Ismagilov

eurocupbasketball.com Photo Unics : Nurislam Ismagilov

Gostujući klub je vodio od početka i već na završetku prve deonice imao dvocifrenu prednost (26:11). Nastavio je da kontroliše tok meča, sa izuzetkom serije rivala 11:3 u drugoj četvrtini, kada je prošlogodišnji vicešampion smanjio zaostatak na sedam poena, pa je rezultat na poluvremenu bio 43:34 za Špance. Košarkaši Uniksa nisu preduzeli ništa u drugom poluvremenu, te je rezultat u trećem periodu ostao nepromenjen. U nastavku gosti su zadržali nivo i kvalitet igre, nisu dozvolili protivniku da ublaži tada već siguran poraz, čak su uvećali prednost do kraja na 13 poena.

Tim iz Las Palmasa ide put Španije sa velikom i zasluženom prednošću gde će za sedam dana odigrati revanš sa Rusima i tražiti potvrdu za prolaz u finale po prvi put.