Džikićeva Budućnost nastavlja da melje

Šampion Crne Gore je nastavio sa odličnim igrama. Budućnost je upisala šestu uzastopnu pobedu, a današnja žrtva je bio Galatasaraj.

Ako je bilo dileme do sada, više je nema. Budućnost je ozbiljna ekipa koja ima pravo da se nada velikim rezultatima ove sezone. Posle Ređo Emilije i Hapoela, šampion Crne Gore je savladao i Galatasaraj, pa nakon tri kola Evrokupa deli prvo mesto sa Bajernom iz Minhena.

Gostima iz Istanbula danas nije pružena nikakva šansu, a rezultatski egal su imali samo u prvim minutama susreta. Galatasaraj je poveo posle poena Ričarda Hendriksa u prvom napadu na meču, ali tada je usledila serija domaćih od 19:2 i već u prvoj četvrtini je pitanje pobednika bilo rešeno. Sastav Ermana Kuntera je na jednocifren zaostatak prišao samo u poslednjoj minuti susreta, nakon što je trojku pogodio Dahuan Samers za 87:78, što je bio i konačan rezultat.

BUDUĆNOST – GALATASARAJ 87:78 (25:14, 25:18, 19:17, 18:29)

Budućnost: Ivanović 14, Šehović 0, Starovlah 2, Gordić 13, Ilić 2, Z.Nikolić 14, Gibson 14, Popović 7, Lendri 6, D.Nikolić 15

Galatasaraj: Hardi 7, Hendriks 10, Klajn 7, Renfro 14, Kristmas 9, Hopson 14, Samers 14,  Preldžić 3, Koksal 0