Džerels srušio Valensiju!

Nakon pobede Valensije (83:68) u prvom dvomeču, na krilima San Emeterija, revanš susret se odigrao danas u Jerusalimu, a trijumf je odnela domaća ekipa, rezultatom 79:66 (24:14, 17:23, 12:20, 26:9).  Uspeli su izabranici Simonea Pjanidjanija da izjednače seriju, pa ćemo odlučujući meč imati u Španiji za pet dana.

eurohoops.net

Domaća ekipa sjajno otvara meč serijom 7:0, koju je povukao nekadašnji NBA Superstar, Amari Stodemajer. Uvukao je Simone Pjanidjani Valensiju u ritam koji njima odgovara, pa je Hapoel veoma brzo stigao do dvocifrene prednosti, sa kojom su i završili prvu četvrtinu. Bar Timor je danas bio izuzetno raspoložen i koristio je promašaje Sama Van Rosoma, trčao je odbrani Valensije u ledja i uspešno uvećavao prednost Hapoela. Pedro Martinez je uspeo da probudi svoje izabranike, a njegov prezimenjak Rafa, povukao je saigrače napred i uspeli su da smanje prednost, pa su na poluvremenu imali minimalni zaostatak, od samo četiri poena, pa smo imali izuzetno napetih 20 minuta pred nama. Gosti su motivisani ušli u drugo poluvreme i veoma brzo došli do izjednačenja, što je značilo da je Hapoelov povratak sve teža misija, Pjer Oriola se priključio Rafi Martinezu, pa su u tandemu činili život komplikovaniji za domaći sastav. Trojkom Rafe Martineza sa zvukom sirene, Valensija odlazi na plus četiri, što bila njihova najveća prednost na meču. Serijom trojki su domaći uspeli da vrate onu početnu energiju, po dve su pogodili Kurtis Džerels i Jotam Halperin i raspalili publiku u PAIS Areni. Uspeo je Simone Pjanidjani da iskoristi momentum koji su stvorili njegovi izabranici i tri minuta pre kraja Hapoel odlazi na plus osam. Van Rosom je počeo da paniči, izgubio dve lopte, a Kurtis Džerels nastavlja da pogadja i trojkom na minut i po pre kraja dovodi Hapoel na plus 13 i praktično rešava pitanje pobednika. Na kraju, pobeda Hapoela rezultatom 79:66, a najefikasniji je bio Tarens Kinzi sa 18 poena, kao i Kurtis Džerels sa 17. Na drugoj strani, falio je Bojan Dubljević, koji je dodao samo pet poena, a Rafa Martinez je ubacio 22 i praktično nije imao pravu podršku.