Dobre vesti za Partizan i Crvenu Zvezdu

U grupama večitih rivala odigrana po jedna utakmica.

U prvoj utakmici današnjeg programa u Evrokupu gledali smo veoma neizvesnu utakmicu u Ankari između Turk Telekoma i Asvela, a kao pobednik su izašli gosti pošto su trijumfovali sa 83-78.

Turska ekipa je bolje otvorila utakmicu, uspela da dođe i do dvocifrene prednosti sredinom prve četvrtine, ali kako su šutevi prestali da ulaze u koš tako je Asvel uspevao da se sve više približava, a na kraju i dođe do prednosti u drugoj deonici koju do kraja meča nije ispuštao. Na poluvremenu je bilo 38-45 u korist gostiju, a gledali smo i uzbudljivu završnicu pošto je na minut ipo do kraja Asvel imao prednost od 80-78. Tada je ključni igrač bio Miro Bilan koji je najpre pogodio jedno slobodno bacanje, zatim izblokirao Redinga i podelio asistenciju za Nuu koji je pogodio za 2 i zapečatio utakmicu.

Najbolji u trijumfu francuske ekipe bili su Miro Bilan sa 23 poena i 7 skokova i Mantas Kalnietis sa 11 poena, 8 skokova i 9 asistencija. Na drugoj strani najistaknutije partije imali su Silven Landsberg sa 18 poena i Vladimir Štimac sa 15 poena i 5 skokova.

U drugoj utakmici prisustvovali smo pravom trileru između Monaka i Ulma, a pobedu je odnela ekipa iz kneževine rezultatom 84-81.

Meč su bolje otvorili gosti o čemu govori rezultat na kraju prve četvrtine koji je iznosio 27-16 u korist Ulma i prednost je bila održavana tokom cele utakmice uz određene oscilacije. Međutim, pravo uzbuđenje sačekalo nas je na samom kraju utakmice. Na 3 minuta do kraja i prednosti nemačke ekipe od 74-68 izabranici Saše Filipovskog uspevaju da naprave seriju od 10-2 i uvode utakmicu u neizvesnu završnicu. Na 3 sekunde do kraja pri vodstvu Monaka od jednog poena, Ulm je imao napad za pobedu, ali je odlični Lakomb ukrao loptu i postigao poene za trijumf svoje ekipe.

Jakuba Utara predvodio je Monako do pobede sa 22 poena i 8 skokova, Elmedin Kikanović je takođe dodao 22 poena uz 6 skokova, a čovek odluke Pol Lakomb je završio sa 21 poenom i 6 skokova. Kod Ulma, Ajzak Fotu je imao 15 poena i 7 skokova, a Džavonte Grin 18 poena.