Darušafaka nakon drame do vođstva u seriji protiv Budućnosti

Darušafaka je nakon dosta drame i serija i jednih i drugih savladala Budućnost u prvom meču četvrtfinalnog duela rezultatom 57:54

Nakon početnih problema u napadu i jednih i drugih, Darušafaka je iskoristila par prilika da istrči u tranziciji nakon dobre odbrane i napravi početnu prednost u odnosu na žilavu Budućnost preko Bela koji je postigao 8 poena u prvoj četvrtini. Budućnost je početkom drugog perioda pronašla napadački ritam i serijom 9-0 Danila Nikolića i Ivanovića prešla u vođstvo. Darušafaka se vratila nakon 5 vezanih poena Vilbekina ali su oba tima nastavila sa skromnim napadačkim učinkom pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaće ekipe od 27:26.

Darušafaka je otvorila treću četvrtinu serijom 12-0 i stvorila prvu osjetniju prednost u nastavku. Nastavili su gosti agresivnom odbranom i preuzimanjima da goste ograniče na vrlo teške šuteve ili slobodna bacanja odakle su igrači Budućnosti nastavili da se muče kao i u prvom poluvremenu. Vilbekin i Džonson su donijeli prvu dvocifrenu prednost domaćima koju su zadržali do kraja treće četvrtine. Početkom poslednjeg perioda, Budućnost je uspjela da napravi seriju 9-0 i smanji razliku na samo 2 poena i vrati se rezultatski u meč.Budućnost je čak prešla u vođstvo na trenutak ali je Vilbekin trojkom odveo domaće na “plus 4”. Budućnost je uspjela da izjednači na minut do kraja ali je Vilbekin trojkom sa 9 metara rješio pitanje pobjednika

Darušafaka – Budućnost 57-54 (16-13, 11-13, 19-9, 11-19)

DarušafakaKid 2, Vilbekin 15, Ozmizrak, Bajgul 3, Kamings 2, Ulubaj, Ozdemiroglu, Aldemir, Sant-Ros 3, Džonson 17, Bel 10, Erik 4

Budućnost: Ivanović 12, Šehović Su. 2, Doelman 3, Šehović Se. 4, Starovlah, Gordić 10, Ilić 2, Nikolić Z. 3, Gibson 2, Popović 4, Lendri, Nikolić D. 12