Crvena zvezda silna protiv Breše! Pukla “stotka” u Pioniru!

Crveno-beli ubedljivo slavili 103:67!

Pokazavši neverovatan napadački potencijal košarkaši Crvene zvezde uz fantastičnu odbranu u prvom poluvremenu, naročito u drugoj četvrtini, ostalo je samo pitanje koliko težak debakl će Italijani doživeti u Pioniru! Nakon svega osam minuta igre, izabranici Milana Tomića su imali +20 (28:8), ali i pored velike prednosti posle prve deonice (31:14) nisu se opustili, naprotiv. Neverovatna druga četvrtina u kojoj su goste limitirali na svega osam poena, uz ubačenih čak 34, otklonila je svaku sumnju u pitanje pobednika. Znali su crveno-beli da saspu 100+ poena u koš protivnika ove sezone, ali ne i 65 poena posle prvog poluvremena (65:22). Bez ideje i kreacije u napadu, van šuterskog ritma, uz -43 na poluvremenu, ni najvatrenije pristalice Breše nisu se nadali preokretu.

Ako su crveno-beli želeli da se “osvete” gostima za prvi pretrpljen poraz ove sezone, to su učinili već posle prvog poluvremena. Poentirali su igrači Crvene zvezde sa svih pozicija, preko šuterski raspoloženih Branka Lazića i Davidovca, uz standardno dobre Reglenda i Bili Berona. Imao je priliku Milan Tomić shodno rezultatu da koristi u rotaciji igrače koji do sada nisu imali značajniju minutažu. U drugom poluvremenu košarkaši Breše su pokušavali isključivo da koliko-toliko ublaže izvestan poraz u “Pioniru”. Iako su crveno-beli imali i maksimalnih +47 početkom treće četvrtine (72:25), uspeli su gosti da dobiju kako treću, tako i poslednju deonicu. (17:21, 21:24).

Ovom pobedom Crvena zvezda je definitivno obezbedili prolaz u TOP16 ovog takmičenja, a najefikasniji bili su Reglend (16 poena, 10 asistencija), Beron (13 poena, 8 asistencija), Lazić (14 poena), dok je Simanić dodao 12 uz 6 skokova. U poraženoj ekipi Brajon je upisao 17 poena, Kaningem 14 poena uz još samo “dvocifrenog” Lakintane koji je postigao 11 poena uz 5 skokova.