Cedevita stigla -17 i otvorila vrata top16 faze Evrokupa

Izabranici Jure Zdovca su nakon produžetka pobedili Darušafaku i tako došli na korak od plasmana u narednu fazu Evrokupa.

Nakon jedne neefikasne prve četvrtine, koja je okončana rezultatom 13:17, sastav Davida Blata je pojačao napadački ritam u drugoj četvrtini što je dovelo do dvocifrene prednosti za goste iz Istanbula. Početkom treće četvrtine, Darušafaka je imala maksimalnih +17(27:44), a tu razliku su održavali do početka poslednje deonice kada je bilo 46:62.

Tada su odgovornost za Cedevitu preuzeli Vil Čeri, Roko Leni Ukić i Demetris Nikols, a taj trio je kombinovano ubacio 28 poena u četvrtoj četvrtini. Zahvaljujući takvom napadu i dobroj odbrani, šampion Hrvatske je na kraju imao i šut za pobedu, ali Čeri je promašio, pa je utakmica otišla u produžetak. Ipak, domaći sastav je u potpunosti kontrolisao rezultat u dodatnih 5 minuta i na kraju slavio nakon velikog preokreta.

Nakon ovog trijumfa, Cedevita ima četiri pobede i tri poraza u Evrokupu i nalaze se na trećoj poziciji grupe A. Sa druge strane, Darušafaki je ovo bio prvi poraz ove sezone u Evrokupu.

CEDEVITA – DARUŠAFAKA 89:83 (13:17, 14:24, 19:14, 30:21, 13:7)

Cedevita: Ukić 27, Krušlin 0, Nikols 20, Žganec 2, Musa 11, Čeri 15, Marković 4, Ramljak 2, Stipanović 4, Marfi 4

Darušafaka: Kid 9, Ozmizrak 13, Bajgul 0, Kamings 9, Ulubaj 8, Aldemir 6, Sent-Ros 6, Džonson 13, Bel 13, Erik 2