Cedevita odnela pobedu u Nemačkoj protiv Albe!

U “NBA” utakmici Cedevita iznenadila Albu u Berlinu 102:109!

Definitivno najbolja utakmica 7.kola Evrokupa kojom su nas počastili igrači Albe i Cedevite.
Ne jer je na istoj postignuto 211 poena, već zbog turbulencija u igri i rezultatu obe ekipe. Više nego furiozno su zagrebčani otvorili utakmicu sa 40 ubačenih koševa nakon svega 12 minuta igre. Napadčki raspoložena Cedevita je na poluvreme otišla rezultatom 38:61! Iako odbrana nije izgledala sjajno, taj napadački potencijal mogao je da dovede do potpunog debakla Albe u “Mercedes Benz Areni”. U drugom poluvremenu Alba je odgovorila istom merom i postepeno se vraćala iz velikog minusa. Najpre su limitirali Cedevitu na svega 18 poena u trećoj deonici, da bi u poslednjoj četvrtini napunili koš gostiju sa 39 ubačenih koševa. Na najmanji rezultatski zaostatak Alba je prišla ispostaviće se kasno, 22 sekunde pre kraja meča (99:103). Kobsovom sigurnošću sa linije penala i košem Stipanovića, gosti odlaze na +7 i tada je već bilo jasno da će u “dobijenoj” utakmici, zaista je Cedevita privesti kraju u svoju korist.

Kod domaćih najefikasniji Giadraitis (16 poena), Metisek (16 poena,4 asistencije) i Gifi sa 15 poena. U pobedničkoj ekipi Kobs (20 poena, 9 asistencija), Pullen (18 poena, 4 asistencije) i Vitor Benite sa 17 poena upisanih na svom kontu.