Cedevita još jednom prokockala veliku prednost

Darušafaka je u Istanbulu savladala šampiona Hrvatske i tako došla do druge pobede iz isto toliko utakmica u Evrokupu.

Cedevita je odigrala još jednu utakmicu sa dva lica. Kao i protiv Torina u prvom kolu Evrokupa, izabranici Jure Zdovca su bili odlični u prvom poluvremenu, pogađali su iz svih pozicija, međutim kada je protivnik stegnuo odbranu u nastavku, stao je i šut Cedevite.

Gosti iz Zagreba su imali i 13 poena prednosti(33:46) na isteku druge četvrtine, međutim ni to nije bilo dovoljno za trijumf. U poslednju minutu susreta se ušlo pri rezultatu 82:81 nakon pogotka Vila Čerija, uz faul Vila Kamingsa. Na drugoj strani je poentirao Džadžuan Džonson za 84:81. Odgovorio je opet Čeri, da bi potom Džonson bio na liniji slobodnih bacanja za Darušafaku. Bivši NBA igrač je bio neprecizan oba puta, pa je Cedevita došla u situaciju da napada za pobedu, ali Kevin Marfi nije bio precizan.

DARUŠAFAKA – CEDEVITA 85:83 (21:24, 16:24, 22:15, 26:20)

Darušafaka: Kid 0, Vilbekin 23, Košut 0, Kamings 10, Ulubaj 8, Ozdemiroglu 0, Seint-Ros 5, Džonson 20, Bel 13, Erik 6

Cedevita: Ukić 9, Krušlin 2, Džonson 2, Katić 0, Nikols 8, Žganec 4, Musa 13, Čeri 15, Stipanović 13, Marfi 17